Kısırlaştırılmış Mamaya Geçiş

Hennnessy

kedimi kısırlaştırdım n&d mama kullanıyoruz fakat kedim çok uzun bir kedi kilosu şuan 5.5kg fakat yukarıdan baktığımda ve ellediğimde kaburgalarını görüp hissediyorum şimdi kısırlaştırılmış mamaya geçmem gerekiyor fakat daha fazla kilo kaybetmesinden korkuyorum yine n&dden devam edeceğiz ama bildiğiniz gibi kilo aldıran bir mama değil ne tür bir yol izlemem gerekiyor elimde 3kg yakın n&d mama kaldı ona mı devam ediyim toparlaması için yoksa hemen kısırlaştırılmış mamaya geçmeli miyim

7 CEVAP

Hennnessy

çok iştahla yemiyor günlük verilmesi gerek miktardan az koyuyorum ama yine o mama ertesi güne kalıyor öğün öğün vermeye çalışmıştım başlarda ama öyle de hiç yemedi çok özeniyorum valla mama paketine delice saldıran kedilere :D

emreovec

Kısır mamasıma hemen geçmeyin bu arada. İki mamayı karıştırın da verin. Hemen verdiğinizde yeni mamaya alışması zor.

kaju1412

Kısırlaştırılan kedilerde kilo alım hızı artar. Bence elinizdeki mama bitene kadar kullanın bir sorun olmaz az kalınca kısırlaştırılmış alır karıştırarak verirsiniz daha sonra tamamen kısırlaştırılmışa geçersiniz ama yine de çok fazla kilo almaması için günlük ne kadar yemesi gerekşyorsa o kadar verin fazlasını vermeyin

Hennnessy

1.5kg kısır maması alıp 3kg normal mama ile karıştırsam azalıncada kısırlaştırılmış mama miktarını arttırsam olur mu peki

Hennnessy

aroma ve marka aynı olucak bu arada karışsa bir şey olmaz heralde

emreovec

Hayır olmaz. %50 %50 kısır maması ve eski mamasını karıştırın. Yavaş yavaş alışarak geçiş olsun. Hemen kısır maması ya da başka mama koyarsanız önüne ki sevdiği mama ise bide yeni mamayı iştahla yemez.

nilesimo

Ilk hafta yari yariya ikisinden, sonra eski mamayi azaltarak kisirlastirilmisa gecmemiz oneriliyor genelde. Dogrudan gecis yanlis bir olay, ben yaptim siz yapmayin :D