Diyet Mama

surayilmz
surayilmz

4109 Puan

kedim 2 yaklaşık 2 yaşında ve 8 kg olmuş veterinerimiz acilen diyete başlamasını söyledi fakat klinikte önderdiği obezite için olan mamalar çok pahalıydı kendim araştırdım biraz normalde nd düşük tahıllı kullanıyorduk bitene kadar bunu gr olarak azaltıp vericem sonrasında royal canin light denesem mi diye düşündüm sadece kilo verene kadar birkaç yorumda rc ile kilo verdikleri yazıyordu kedilerin normalde içerik olarak tercih etmiyordum fakat ligt olanı kilo verene kadar almalı mıyım ?


9 CEVAP

Ecemecme
Ecemecme

1885

ND'nin düşük tahıllı mamaları kilo aldırıyor o yüzden tahılsız olanlarını tercih edin. Bizde bir ara kilo problemi yaşadık Royal canin light ve fit çeşitlerini yedi ama kilo veremedi. Orijen fit&trim'le kilo verdi, mamayı sevmediği için sanırım :) şuan tahılsız mamalarla devam ediyoruz kilo alımı durdu.


Ne kadar sürede ne kadar verdi kediniz


TATA4242
TATA4242

117262

Diyet mamasının özü sindirilebilir olmasından geçer.Sindirim ise kediler proteine bağlıdır.Ancak protein kaynağı etden gelmelidir.Etden gelmeyen bir protein bir kedide fayda değil zarara sebebiyet verir.Bu mantık ile Orijen fit trim mamasını bunları düşünerek sunmuştur.Türkiye şartlarında en iyi mama olabilir.Pahalı olmasa bende geçicem ama bu fiyata ocağım söner :)


Ecemecme
Ecemecme

1885

Kusura bakmayın yeni gördüm sorunuzu. 2 kg kadar bir paketi fit&trim'den bahsediyorum 2 ay kullandık, ya tok tuttuğu için yada sevmediğinden bilmiyorum normalden az yiyordu. 10 kiloydu şuan 7 kiloyu geçkin. Sadece 2 ay kullandım 2 kilo verdi, şimdi instinct high meat ve nd'nin tahılsız mamalarıyla devam ediyorum 2 günde bir yaş mama yemesine rağmen kilo alması durdu.


Evet pahalılar gerçekten ben de başlıcam diyet mamaya henüz başlamadım 1,5 kilo aldım ama sonrasında o mamaya devam edemem. Yağ oranı düşük bir şeye geçicem. Diyet mamanın içeriğine baktınız mı bizimkinde hiç et yok nerdeyse ama protein oranı %48 yağ oranı%8.


TATA4242
TATA4242

117262

Kdv+ötv+gümrük vb.vergi bu fiyata anca alıyoruz.Oysa 60-80 CAD (Modele göre fiyat değişiyor)5.4 kg alınabiliyor.CAD yani Kanada doları.


surayilmz
surayilmz

4109

orijen fit&trim vermem gereken gr ile 90 gün yetiyor aslında biraz bütçemi zorlayıp alabilirim fakat devamlı olarak imkansız yaklaşık 3 kg vermesi gerek ve kedim oynamayı hiç sevmez uzun sürecek gibi geliyor bu süreç..


surayilmz
surayilmz

4109

teşekkür ederim britin bu mamasını sepete eklemiştim biraz araştırmak istedim ama büyük ihtimalle klinikten britin obezite için olan özel mamasını alacağım en azından 1 ay deneyip sonuç alır mıyız ona bakıcam


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 110 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32083 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR