Kedimin Kilosu (Önemli!!)

1622yl
1622yl

2818 Puan

Merhaba dişi kedimi kısırlaştıralı yaklaşık üç hafta oldu. Kedimin kilosu 2.600 . Veteriner böbrek sağlığı için kısır mamasına geçmem gerektiğini söhledi artık. Ama kilosu da düşük. Kısır mamasına geçincede kilosu iyice düşer mi ?


5 CEVAP

Hayır düşmez


Firuzecik
Firuzecik

11031

Biz 3 ay kadar önce kısırlaştırdık. Hala yavru kedi maması yiyor. Benim veterinerim de kısır maması önerdi ama zaten istahsız ve zayıf bi kedi olduğu için hemen geçmek istemedim. Kısırlastırıldığında 2450 gramdi şimdi 2700-2800 arası çok da kilo olmadı 3 ayda.


Gizemindostu
Gizemindostu

2044

İsterseniz hemen geçmeyebilirsiniz ama en kısa zamanda kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmenizi öneririm. Kedinizin kilo almasını sağlamak için şunları yapabilirsiniz;


Günlük porsiyonunu küçük öğünlere bölerek düzenli aralıklarla vermek
Aromasını açığa çıkarmak ve iştahını kabartmak için mamasını ısıtmak
Veterinerinize sorarak kedinizin iştahını açacak beslenme ve ilaçları danışmak


Özellikle de iştahı az olan kedilere mama ısıtmak aromasını açığa çıkararak iştahını artırıyor. Mama kabını kolay erişebileceği yerlere koyun, mamasını yerken onu izlemeyin belki rahatsız olabilir. Eğer yine de kilo aldırmazsanız veterinerinize danışmanızı öneririm, o size gerekli beslenme şeklini ve kullanması gereken ilaçları söyleyecektir.


emreovec
emreovec

2347

Kedim ergenliğe girdiğinde 4,5 kilo civarıydı. Ergenlik sebebiyle 4 kg'a kadar düştü. Yaklaşık 2 aydır kısır maması yiyor ve şu anda 4,250 kg oldu. Yani kısır maması ile kilo almaz diye bir şey yok. Kediniz dişi ise ayrıca 2.6 ideal bir kilodur.


Selimeunlu
Selimeunlu

66

kısır kedi mamalarının diğer mamalarla arasında tat farkı çok belirgin değil. kısır kedi mamaları sterilize edilmiş ve normal mamalara göre daha tuzsuz oluyor idrar yollarına zarar vermesin diye. kilo artışından korkuyorsan light olanlarından alabilirsin ama benim kedim molly light kısırlaştırılmış kedi mamasından yiyor. felicia diye bir marka var onu öneririm sana rahat yer kedin de küçük taneli, sterilize ve light seçeneği de var. ama kedinin kilosu normal benim kedim light mama ve az ödül yemesine rağmen 5 kilo


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 71 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32083 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR