Kedinize Yoğurt Yedirebiliyor Musunuz?

Gizemindostu

Kediler için çok sağlıklı olan besinlerden biri de yoğurt. Ben günde 1 yemek kaşığı kadar veriyorum, benimkiler bayılıyorlar :) hatta ağızlarını yoğurda bandıra bandıra yiyorlar :D ama bazıları kedisine yoğurt yediremiyor maalesef. Yediremeyenler için bir öneride bulunayım o zaman :) benim kedim Pera da sevmiyordu yoğurdu, ben yaş mamaya karıştırarak verdim bir ara veya ona özel hazırladığım tavuklu karışımı çok sever, ona karıştırarak da denemiştim. O şekilde yedi, zamanla yaş mama veya tavuklu karışım miktarını azalttım ve şu an da severek yiyor. Eğer kediniz yemiyorsa sevdiği bir mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Her kedinin damak zevki farklı tabi ki :) siz yedirebiliyor musunuz?

14 CEVAP

Her türlü taklayı atıyorum ama yediremiyorum:)

Firuzecik

Bayıldıkları ödül mamasıyla karıştırdım o şekilde bile yemedi zalımlar. Yaş mamaya katsam büyük ihtimalle yaş mama da ziyan olur..

baranertaga

Benimki yiyor

ebrukaratas

Benim kedim de ilk günden beri severek yiyor :)

Blackcat34

Aç kalmadığı sürece asla 🥺

Gizemindostu

Yani hiç sevmiyorsa, neyle karıştırsan yemeyebilir. Zorlamamak lazım tabi ki, belki kefir deneyebilirsiniz çözüm olarak.

Blackcat34

@gizemindostu kefiri direk sade kefir olarak verebilir miyiz ? Birde rahat sindirim için olanları var bir ayrımı var mı acaba

Tavukla denedim ama yaş mama ile eğer olumsuz bir etkileşimi olmuyorsa onu da deneyebilirim :).. yoğurdun acaba kokusunu mu sevmiyor gerçekten onu bilemedim belkide aldığımız yoğurttan başka bir yoğurtla da denemek gerek.. normalde herşeyin tadına bakmak isteyen kediciğimiz söz konusu yoğurt olunca tiksinir gibi bir yüz ifadesi takınıyor :D bu tavsiyenizi de denerim çok teşekkürler

sforselin

Gimcat'in yoğurt ödül mamasını almıştım. %95 yoğurt olsa da ev yoğurdu asla yemeyen Modi onu severek yedi. Şimdi normal yoğurdu da severek yiyor. (Başta ağız kenarına sürme taktiğini uyguladım tabii😸)

nil7

Haftada iki kere vermeniz daha iyi gibi her gün vermeniz ishal yapabilir ben yemeyince şırıngayla yediriyorum hatta içine yumurta sarısını çatalla ezip blendardan geçirip veriyorum ☺

Ceyda22

Yüzüne bakmıyor ama yaş mama ile biraz karıştırıp denicem umarım yer

Gizemindostu

@StephanieStout kokusu cezbedecek, pişmiş tavuk, ciğer, et, sıvı ödül maması gibi şeylere karıştırarak deneyebilirsiniz. O şekilde de mi yemiyor?

Gizemindostu

@Blackcat34 sade kefir verilmesi daha uygundur. Çünkü hayvanların sindirim sistemleriyle, bizimki aynı olmayabilir. Özellikle de meyveli kefir kesinlikle verilmemelidir.

Gizemindostu

Yani bazen haftada 2 gün veriyorum, bazen de her gün veriyorum. Ama her gün verdiğimde az bir miktar veriyorum, ishal olmamaları için :) @Ceyda22 evet yaş mama ile karıştırma yöntemini deneyebilirsiniz, öyle beğenip yiyebilir.