Kedi İlk Sahiplendiğimde Yıkamalımıyım

kedi sahiplendiğimde sizce yıkamalımıyım yoksa yıkamamalıyım

13 CEVAP

Ben yıkamamıştım ama ilk defa kedi alıcaksanız ve tecrübeniz yoksa bu çok zor olabılır ama çok istiyosanız yıkatmak veterinerde yıkatabılırsınız

Duman14

Bence yıkamayın ya kediler için resmen bir travma parazitlerin yaptırın mis gibi olır zaten ya da kuru şampuan alın

Eminim ki bir çok insan yikamistir ki bende yıkadım bence kedi eve ilk defa girerken yıkanmalı daha sonra gerek olmadığı süreçte yıkanmamalı. Ayrıca ben 3 ayda bir de oldukça dikkatli bir biçimde yıkıyorum kedimi.

yanik_kedi

Yıkamak yerine kuru şampuan öneriyorum

yanik_kedi

Yıkamak yerine kuru şampuan öneriyorum

yanik_kedi

Yıkamak yerine kuru şampuan öneriyorum

Hoppala

Yıkamayın tabiki. Çoğu kedi yıkanmayı da sevmez. Yıkama esnasında kullanacağınız şampuan kedi salyası kadar sterilizatör olmaz. Kaldı ki bu şampuanların çoğunda zararlı kimyasallar mevcut. Şunu da belirtmekte fayda var; kediler kendi doğasına sahip, hassas hayvanlardır.

polo

kedi sahiplenildigi anda bence eve girmeden ilk yapılacak şey güvenilir bir veterinere götürmek kontrolleri ona yaptırmak yıkanması gerekiyorsa onun yakıması herşeyi uzman kişilere bırakmak gerek sonra gönül rahatlıgı ile alıp eve geleblirsiniz ben öyle yaptım

burtex

ben iki kedimi de şimdiye kadar yıkamadım kedilerin yıkanmak eğer çok zorunlu değilse gereksiz bence alkolsüz ıslak mendille silebilirsiniz

aycacetin2472

Bn yikamadim geldiginde tertemizdi:)

toprak35

YIKAMAYIN - Kediyi barınaktan evime getirdiğimde bile yıkamadım.Sadece eşyaların üzerini temiz örtülerle kapattım.1 hafta kadar tek başına bir odada tuttum.O odayı öğrenince kendini temizlemeye başlıyor zaten, Tüylerindeki enzimler yıkama sonucunda gidiyor,buda kedi için zararlı.
Çok pis kokulu vb diyorsanız veteriner yıkayıp kurulasın .insan şampuanlarıyla yıkanması sakıncalı..

Ben bize alistiktan 10 gun sonra yikadfim bahce kedisiydi cunku sonrada veterinerde tum asilarimizi yaptirdik evimize geldik ama benim kedim suyu seven bi kedi kendi de au kabindaki suyuyla patisini felan islatip oynuyo tabi miyavliyo ama cok degil bi de eger kendiniz banyo yaptircaksaniz kesmesini biliyosaniz kendiniz bilmiyosaniz veterinerize tirnaklarini kestirip oyle yapin yoksa cok cirar bi kere gosteriyo veteriner zor degil dikkatli olunca hersey oluyo

ceydatpcu

Ilık su bezle güzelce sildim 3 4 günde bir smdi haftada 1 siliyorum pamuk gbiler :)