10 Kg Mama Saklama

jskakakaka

Merhabalar
Yüksek ölçüdeki mamaları nasıl saklıyorsunuz?

8 CEVAP

Anonymus386040

Buzdolabı poşetleri var. 1 kiloyu geçmeyecek şekilde poşetlere koyup balkon gibi soğuk bir yerde muhafaza ederseniz hiçbir şey olmaz.

psabrk

3-4Litrelik saklama kabına mama bittikçe ekleme yaparsanız sizin için daha kolay ve pratik olur.
10 kg lik mamayı ise örnek evinizde kiler varsa kilere veya sıcak olmayan bir yere koyun ve ağzını hava almayacak şekilde kapatın böylelikle hem bayatlamayacak hemde bozulmayacak.

Anonymus179224

Kendi ambalajında, içerisindeki havayı iyicene alıp ağzını büzüyorum. İhtiyacım kadarını bir kavanoza dolduruyorum(ne de olsa cam sağlıktır ☺️) ihtiyacım olduğunda da tekrar bir miktar alıp yine ambalajın ağzını iyi bir şekilde kapatıyorum. Elinizde büyük bir plastik kutu varsa mamayı yine “ambalajından ayırmadan” içine koyabilirsiniz :)

Silasen

Buzdolabı poşetine tek tek dolduruyorum 12 kg lık mamayı tazeliğini koruduğunu düşünüyorum kullanmasıda kolay

Lils

Klorop-last kilitli poşetler var. Onlara koyup mamanın kendi ambalajında saklıyorum. Ayrıca ambalajı mandallıyorum

gayelise

Eski boya kovalarimiz vardı onların içine dolduruyoruz yoksa büyük poşetlere bölerek koyabilirsiniz orta boy bir poşetten 5 tane olsa yetiyor

Silasen

Buzdolabı poşetine tek tek dolduruyorum 12 kg lık mamayı tazeliğini koruduğunu düşünüyorum kullanmasıda kolay

duman_cat_world

Merhaba. 🐾 Bu yorumu yazalı 6 ay olmus, ama cevaplayayım dedim. Ben de kavanozdan mama kabına ekliyorum. Koroplast'ın fermuarlı poşetlerinden alıyorum, mamayı bu poşetlere doldurup saklıyorum, ihtiyacım oldugunda oradan kavanoza koyuyorum. Kavanozdan da mama kabına. Mamanın tazeliği kaybolmuyor böylece. ☺️