Balikli Veya Etli Kisirlastirilmis Mama

Merhaba kedim cok tuy dokuyo buram buram optumde yanaklarumda tuy kaliyo sagligi yerinde vetimden vitaminde aldim resmini koyarim buraya hergun tariyorum eldivenle aliyorum tuylerini ama royal canin kullaniyorum evet kaliteli mama ama hepsi tavuklu mu burda bi bayan oyle demisti bana kuzu etli ve ya balikli somonlu kisirlastirilmis guzel mama onerirmisuniz ama hills yemiyo kedim onu soyliyim bide not olarak soyle 1 1.5 kilosu da satiliyosa nefis olur deneyip 4 kilolugunu almak istiyorum

10 CEVAP

Minnak53

Merhaba ,
Aynı sıkıntı bende de vardı Gimcat Multivitamini kullanıyorum tavsiye ederim 1 hafta sonra etkisini görürsünüz ;) sevgiler

Vitamin falan bu konuda gereksiz bence kalitelı bir mama yeterli olucaktır. Profine strelisied kedi maması sipariş verdim 6 kg daha dün :) size de tavsiye ederim bu konuda oldukça iyi bir algıya sahip bundan önce de kedimde yavruyken spectrum kitten kullaniyordum hiç tüy sorunu yaşamadım. Mesela bir ay LaVital aldım yumak yumak döküldü. Bu konuda iyi bir mama tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. :)

Peki profinin icinde ne eti var

Petlebide satilmiyo mu bu mama

Duman14

Gimcat'in sağlıklı tüyler için sıkmalı vitamini var ondan alabilirsiniz veya mamanızı değiştirin acan tahılsız kuzu etli alabilirsiniz Acana grasslands olaral geöiyor ben kedime ondan veriyordum tüyleri çok sağlıklıydı parlıyordu

Hoppala

Merhaba,
Vitamini vet. mi verdi? Kaliteli bir mama yiyorsa ve ekstrem bir durum da yoksa vitamin ihtiyacı olmaz. Kaldı ki bu tarz vitaminlerinde ezbere kullanılması ileride sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Çünkü iyi bir mamanın içinde yeterli seviyede vitamin, mineral ve amino asitler mevcuttur. Şunu da belirtmekte fayda var. Kısırlaştırılan bir kediye illa ki 'kısırlaştırılmış bir mama' verilmesi şart değil. Benim kedim de kısır ve 5 yaşında. Bugüne kadar kısırlaştırılmış bir mama almadım. Bunlar birazcık ticari işler. ;)

Minnak53

Veteriner tavsiyesi ile multivitamini kullanıyorum hem ödül olarak hemde dediğim gibi tüy problemi yaşadığım için ve kedim bayılıyor ;)

Evet veterinerin tavsiyesiyle kullanıyorum kısırlastırdıktmn sonra kendini toparlasın diye

Ama nasıl kısırlaatırlmıs kesiye oyle bi mama kullanılmıycak hastalıklar oluyo diyolar kısırlaatırılmıs mamada vitamin protein oranını daha yuksek oldugu için iyi degil diye Zaten suan royal canının kitteni kullanıyorum gimbat gercekten tuy dokumunu engelliyo