Köpeğim Evden Ne Yer

kaju1412

Köpeğime maması dışında neler vermeli neler vermemeliyim örnekler verir misiniz ben tavuk et karnabahar veriyorum ve biraz peynir vermiştim şu ana kadar bir

5 CEVAP

Köpeğinize ev yapımı köpek maması hazırlayabilirsiniz. Zeytin yağında biraz kıyma haşlayıp garniturle (Patates havuc bezelye) verebilirsiniz.

Beyaz Pirinç, Elma, Havuç, Bezelye, Patates, Balık, Tavuk, Yoğurt, Peynir , Fıstık ezmesi, Salatalık, Kereviz, Muz hatta Karpuz bile verebilirsiniz..

Asla et verirken pişmiş kemikle beraber vermeyin. Kemik pişerse sertleşir ve köpeğiniz ısırdığında kemik kırılıp cam gibi kesici olabilir.

Asla çikolata, üzüm, tarçın, kahve, vişne, avokado, limon, portakal, mandalina, kuru üzüm, hindistan cevizi, fındık, fıstık, tuz, çiğ yumurta, soğan , sarımsak vermeyin! Bunlar köpeğinizi hemen öldürmez ama organlarına zarar verebileceğinden dostunuzu erken kaybetmenize sebep olabilir. Ortalıkta yiyecek bırakmamaya özen göstermenizi öneririm:)

seliinkececi

bizimki meyve olarak elmaya bayiliyor:) haslanmis kemiksiz kirmizi-beyaz et verebilirsiniz, fakat ciger vermeyin. biz ilk sahiplendigimizde bilemedik ciger verdik megerse zararliymis, kustu zaten. yogurta bayiliyor + olarak :)

zibityus

bunları bütün bütün değil de azar azar vermek daha faydalı olur. üzüm sakın vermeyin mandalina gibi asitli toksik şeyler vermeyin

kaju1412

Cok tesekkurler

Silasen

Benimki tavuklu pilava bayılıyor çok vermemekte fayda var sadece mamaya bir veya iki kaşık karıştırarak