Kedi İdrar Püskürtüyor

ilkfer

Merhabalar lütfen cevap verin . Erkek 11 aylık bir kedim var bu aralar kum kabinin dışına çiş yapmaya başladı sanırım idrar püskürtüyor yani kısırlaştırmakla alakalı birşey biliyorum ama kediye iki kişi bakıyoruz sevgilim ve ben sevgilim kisirlastirmamiza karşı o yüzden yapamıyoruz şuan kedi sevgilimde. Ve yarın bana gelecek benim de ailemde sorun oluyor idrar püskürtmesi . 3 4 gün kalacak bende sizce idrar püskürtmemesi için napmaliyim lütfen cevap yazın .. bez bağlamayı düşündüm kakasını cisini yaptıktan sonra ama rahat edemez diye pekte sıcak bakmadım yani sizce napayim

7 CEVAP

ozlemkoc

Merhaba daha 1 yasında bile değil bi pozitif eğitim deneyebilirsiniz

Caglaruzm

Sürekli ev değiştirmesi iyi birşey değil bir ikincisi de çiftleşmek istoyor ve sürekli ev değiştirdiği için bölgesini belirlemek adına koku bırakıyor olabilir

Erkek arkadasınız neden kısırlaştırmaya karşı erkek kedilerin kızgınlık donemı yoktur sureklı çiftleşmek isterler ileride suyuna bile çiş yapabilir ayrıca stresede girer yani en iyisi kısırlaştırmanız hemde kedilere bi çok yararı var erkek kediler 2 günde iyileşiyor zaten

ilkfer

Erkek arkadaşım kedinin yavruları olsun falan istiyor ama kedinin yavrusu olması için bir dişi kedide lazım ve onada bakmak lazım yavrular doğup büyüyene kadar ve o dışı kediden yavrularını ayırıp sokağa falan atamam ben yani bunu da söyledim ona ama sevgilim yazık kisirlastirmalim falan filan diyor ikna edemedim bir türlü ben olsam direk koşarak giderim veterinere çünkü biliyorum konuya hakimim yani kediye eziyet oluyor aslında kısırlaştırmamak ama bunu anlatamiyorum

Duman14

Kedi sürekli ev değiştirirse bu yaptığı normaldir bemce hem kızgınlık etkisi hemde bu değişikliğin oluşturduğu baskı ona ağır gelir birinizde kalsın hep diğeri görmeye gitsin ve kısırlaitırın çünkü yavruları ne yapacaksınız satacak mısınız? Kısırlaştırın kesin çözüm

ilkfer

Yok tabikide satma gibi bı durum asla olmaz bı canlının para ile satılmasına karşıyız . Sevgilimde zaten satmak için istemiyor sadece bu kedi ölünce yavrularına bakarız düşüncesiyle hareket ediyor . Çünkü biz çok seviyoruz kedimizi o ölse baya anne babamız olmuş gibi üzülecegiz oda bu yüzden teselli içim yyavruları istiyor

Duman14

Bir kedi iyi bakılırsa 16 yıldan fazla yaşayabilir en kötüsünü düşünmeyin lütfen çok da yaşayabilir kediniz hem Allah korusun bir şey olsa başka kedi sahiplenirsiniz zor değil bence tavsiyelerimizi dinleyin özellikle kalıcı bir evde bulunmalı