Barınağa Mı Bırakmalıyım Yoksa Sokağa Mı?

Verdatrtp

Sahiplendirilemeyen kedileri barınağa mı bırakmalıyım yoksa sokağa mı apartmanda birkaç gün baktım ama kimse sahiplenmedi sokağa dönmekte istemiyor acaba barınağa bıraksam en azından kışın kapalı bir yerde dursa orası daha sıcak mıdır? Yoksa sokağa geri mi bırakmalıyım barınaklar o kadar kötü mü?

20 CEVAP

MHG

Belediyenin veterinerleri kısa süreliğine sahip bulana kadar bakabiliyorlar. Belediyenin veterinerine bırakabilirsiniz onlar sahip bulurlar. Bizde önceden sahiplenmek için veterinere numaramızı vermiştik onlar kedi geldiğinde bize haber vermişlerdi 🙃

ZehraBulutt

Hayır asla barınağı aklınıza bile getirmeyin. Oralar ölüm kampı resmen. Ufacık kafeste pislik içinde hayvanlar. Barınağa kedi vermek vebal almaktır. Ben yuva bulubileceğini düşünüyorum bu kedinin ayrıca. Her yere ilan verin ve fotoğraflar aydınlık ve güzel olsun. Hiçbir türlü yuva çıkmazsa bırakın sokakta kalsın daha iyi yalnız kısırlaştırabilirseniz çok iyi olur bir de bebek derdi olmasın.

ZehraBulutt

Neyse kısırmış bari kedi ama kulağı kopmuş da olabilir belki. Aslında geçici olarak eve alıp ayrı bir odada baksanız yuvalandırmak daha kolay olur, evde olan bir kediyi sahiplenmeye daha sıcak bakıyor insanlar. Temasları olmazsa sizin kedinize bir hastalık geçmez merak etmeyin. Sahiplendirme yapmak için biraz elini taşın altına koymak gerekiyor açıkçası.

Verdatrtp

Bugün biri ile anlaştım pazar günü sahiplenecekler yorumlarınız için teşekkürler artık gerek kalmadı

pompompurin

barınağa bırakmayıb benim de başıma aynısı geldi kimse sahiplenmek istemedi besleme yapılan kulübelerin olduğu bir yere bir kap mamayla bıraktım barınağa giderse sonu ölüm