Kedimi Yeni Bir Kediye Nasıl Alıştırırım.

Elviss

Merhaba Arkadaşlar, 1 buçuk yaşında dişi bir kedim var kendisi daha önce diğer kedilerle pek bir samimiyeti olmadı kendisini insan sanıyor olması büyük olasılık ancak kedisi yeni yavrulamış bir arkadaşım var yavruları sahiplendiremezse bakamayacak olduğu için bir tanesini alacağım . eve geldiği zaman kızım lunayı bu duruma nasıl alıştırabilirim alışır mı adaptasyon süreci hakkında yardımcı olabilecek ve yol gösterebilerecek bilgi sahibi biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. (aralarında bir sorun olmasın diye tercihen dişi alacağım ama yoksa bir can bir candır erkekte sahiplenebilirim.) şimdiden teşekkür ederim.

2 CEVAP

Duman14

İlk önce yeni gelen yavruya bir odada bakın 2-3 gün sonra o odaya alışacaktır sonra kendi kedinizi o odaya koyun yeni geleni çıkartın sizin kediniz onun kokusuna alışacaktır 1 gün böyle devam etsin sonra yine yerlerini değiştirin yavru kedi bir odada kendi kediniz dışarda olsun ara sıra yavruyu sizi gözetiminiz altında dışarı çıkarın gün içinde 2-3 kere dışarda bulunsun birbirlerini görsünler saldırıya geçtiklerini görürseniz ayırın ve ikisinede hayır diyebilirsiniz yavru kedi de hayırı öğrenmeli bu işlem en fazla 1 haftanızı alır en sonunda yavru kediyi serbest bırakın ikiside evin içinde dolaşsın ben kendi kedimi sahiplendirdim yeni sahibinin kedisi vardı zaten ikisini bu şekilde alıştırıyorlar

Elviss

teşekkür ederim umarım işe yarar