Kedim Tüylerini Bir Yere Sıkıştırmış Ve Kopmuş

ayigit

Merhaba geçen akşam kedim yatarken fark ettim tüylerinin bir kısmı kopmuş derisi görünüyor. Hareketinde bir problem yok ancak bacağının o kısmını yalayamıyor. Veterinere götürdüm 3 tane iğne yaptı. Bugün de amoklavin ve profenid şuruplarını verdi. Ancak çok agresif bir kedi ilaçları kabul edeceğini sanmıyorum sonuçta antibiyotik bunlar ilerde zararı olur mu diye korkuyorum

4 CEVAP

Kedinizin bir yere sıkıştırıp da tüylerinin döküldüğünü sanmıyorum bence metabolizmal ya da deri hastalıklarıyla alakalı olabilir. Veterinerinizin dediklerini uygulayın. Baska yerlere de yayılırsa durum ciddi olabilir. Kedinizi bu süreçte iyi gözlemleyin. Hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

ayigit

Banyoda küçük bir yumak buldum veteriner de bir yere sıkıştırmış olabilir dedi umarım öyle bir şey değildir. Royal canin second age veriyordum 1 aydır aynısının açık olanını aldım onu yiyor

Açık olan mamalardan almanızı tavsiye etmem. Brit in veya profine in deri ve tüy sağlığı için olan mamalarından alıp kullanabilirsiniz çok çok daha iyi olucaktır.

ayigit

Teşekkürler bir daha açık almayı düşünmüyorum ben de