Merhabalar Benim Kedimin Irkını Merak Ediyorum

_akifxx

Veteriner british shorthair dedi ama bu cinse çok benzeyen ırklar da var lütfen cinsini söylerseniz sevinirim

9 CEVAP

Seymaaacaan

Bence russian blue melezi

Kedimseker

Bu kedi nebelung değil. Kafa yapısı daha yuvarlaksı nebelunglarinki sivri olur. Vetrineriniz doğru söylemiş, bu kedi british shorthair. Kulak yapısının sivriliginden ve kedinin renginden anlayabilirsiniz.

Seymaaacaan

British shorthairlerin tüyleri daha sık, gür, kulakları daha küçük olur. Britishler biraz daha iridir ama bu kedi iri değil kulakları büyük ve tüyleri çok sık değil. (Britishlerde yeşil renkli göze sahip olabilirler nadirde olsa) sizin kediniz gözlerindende anlaşılacağı üzere mavi rus melezi veya korat kediside olabilir.

Nebu80

Veteriner den iyi bileceğiz:) çok anlamam ama veterinerinize katılıyorum.

selinlilaaa

Kediniz Scottish straight british shorthair değil

ebraruyanik

Kaç aylık? Benim kedim de yavruyken aynı böyleydi fakat büyüdükçe tüyleri çok uzadı ve tamamen farklı bir kedi oldu. Benimkinin cinsi nebelung.

alabalik32

%100 British Shorthair. Ama göz rengi farklı yeşil gözüküyor.

Anonymus179224

British olduğunu düşünmüyorum çünkü gri tüyleri olan Britishler yeşil gözlü olmazlar. Russian Blue melezi olabilir.

siriniko29

Scottish straight ya da british shorthair bence. Göz rengi kıstas değil çünkü benim kızımında bebekken gözleri yeşildi büyüyünce kehribar rengi oldu. Göz rengi değişiyor genelde