Kedi Parazit

syuhel

Kedim 2 hafta önce dışkısında cubuk bakarnaya benzer bir sey vardi . Sanirim parazit . Dedim ki birdahakinda olursa veternere götürürüm çünkü emin değildim . 2 hafta sonra yine bu gun 1 tane parazit gördüm . Makarna gibiydi yine . Sık sık olan bir sey değil . Dediğim gibi sadece 2 kete karşılaştım . İç dış parazit aşilari da Şubat ayinda olacak tekrar. İlkini Kasım'da yada Aralık'ta olmuştu . Düşünceleriniz nelerdir ? Endiselenmeli miyim? Olan şeyin parazit olduğundan da emin değilim . Burda atilanlar küçük larva gibi parazitlerdi, bu gördüğüm solucan gibi ama ince

11 CEVAP

syuhel

@kedilernedemekistiyor neden olmuş olabilir ki ? Sadece 1 taneydi çünkü

Solucan gibi dediğiniz şey iç parazit. Veterinere götürmelisiniz. Bazen kurt şeklinde bazen de makarna şeklinde oluyor.

Çiğ et vs verdiniz mi?

syuhel

Hayır falicia mama kullanıyorum ve haftada 2 kere haşlanmış tavuk eti veriyorum .

Ben de felicia kullanıyorum fakat neden olduğunu anlayamadım. Veterinere kakasını atın ve veterinere götürün bakalım. Geçmiş Olsun...

SerraYanmaz

Dışardan eve geldiğinizde bacaklarınıza sürtündüyse ellerinizi yıkamadan onu sevdiyseniz ya da bebek arabası pazar arabası gibi şeyleri lastiklerini silmeden eve aldıysanız dışarı kıyafetlerinizi çorap pantolon vs onun olduğu bı ortama biraktiysaniz gibi gibi bir sürü sebebi var.
Şubat ayını beklemeyin çoğalırsa parazit kusmaya başlar dolaylı yoldan anemi seyreder iç parazit damlasını yaptırın.

mihriii

içinde daha vardır acilen veterinere götürüp iç parazit tedavisini yaptırın

mihriii

bizimkinde de vardı bu arada yuvarlak solucan adı sanırım veterinerimiz önce damla yaptı 10 gün sonra da (parazitler yumurtalardan çıkınca) hap verdi

Kendinizi suçlamayın het şeyden kapabiliyorlar farketmiyoruz. Sinek yemiş olabilir, ayakkabıya sürtünmüş olabilir bir sürü sebebi var.

syuhel

Haftasoni veya pazartesi gideceğim teşekkürler

syuhel

Neden parazit oldu . Bu heo boyle mi olacak . Bakamıyormuyum kediye anlamıyorum . İlk defa kedi bakıyorum ve geçen göz enfeksiyonu bu seferde parazit meydana çıktı . 🥺