Sizce Yavru Kediler Anneden Ayrılmalılar Mı?

ranabalc1

3 senedir sitemizde baktığımız kedimiz, aralık ayı başında doğum yapmıştı. Biz de ona ve yavrulara bisiklet odasında yatak ve alan oluşturduk ve hala orada kalıyorlar. İlk önce anne kedinin gözlerinin sulandığını fark ettim, birinde de iltihapımsı bir şey vardı ki anne kedi 3-3,5 senedir bizimle ve ilk defa böyle bir şey oldu. Sonra da 4 yavrudan birinde de gördüm bunu. Sonra diğer ikisinde. Gözlerini günde çay ile siliyorum falan ama yavru kediler şu an çok aktif dönemlerindeler ve iltihabı daha da yayarlar diye korkuyorum. Anne zaten gözünü sildirtmiyor onun için daha da korkuyorum. Tahminen yavrulara da ondan geçti ve ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yavrular daha çok küçükler 1 ay 10 günlük kadarlar. 2 yavrunun gideceği yuva zaten belli ama ayrılmaları için çok erken olabilir. Fakat kalmaya devam ederlerse daha da fazla hastalık kapabilirler. Anne kedi ise şu an daha da mutsuz, ben gözlerini silmeye gittiğimde anlıyor ve uyuyor, elletmiyor kendisine. Ki dünyadaki en sevecen kedilerden biriydi hiç kucağımızdan inmezdi, kendini sevdirtmeden durmazdı. 4 yavruyu ve anne kediyi eve alabilecek birileri de yok binada. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Ne yapmam lazım sizce? Yardım edebilir misiniz?

4 CEVAP

Zeynepulku

Anne yanında kalması en sağlıklısi olur. Soğuktan usutmus olabilirler.

Mustafanacar

Gözlerine Damla damlatın. Yavru kedilerin de 2 aylık olana kadar anne sütü içmesi lazım.

1sukrandemir1

daha çok küçükler sakın anneden ayırmayın. yorumlarda dendiği gibi üşütmüş olabilir ama veterinere sormakta fayda var.

ranabalc1

Durumları gittikçe kötüleşiyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum 😭