Tombis 9 Aylik Tuy Doken Kedime Yetiskin Kedi Mamasi

tika_waylan

Anket

Pro Plan House Cat ev kedileei icin
(2 oy)
Peo plan Derma Plus Deri tuy sagligi icin
(2 oy)
Pro Plan adult
(1 oy)
Toplam (5 oy)

Merhabalar kedim 9 aylik ama neredeyse 4 kilo oldu biraz tombis ve harekeysiz bir oglan oyun oynamaz butun gun yatar tarzi boyle Garfield gibi bir kedicik.
Veteriner artik kitten mama yemesin yetiskin mamaya gecsin ki kilo almasin dedi cunku kitten daha besleyici daha guzel tadi o daha cok kilo aldirirmis.
Acana mama var evde ama kullanmak istemiyorum benim hareketsiz oglana gitmiyor onu sokaktaki kardeslerimize verecegiz. Orijen kullandik o da gitmedi malesef fazla geldi benim oglana artik tahilsiz kaliteli daha az katkili diye bu mamalari zorlamak istemiyorum demek ki benim oglana gitmiyor sokakta kosturup duran enerjiye guce daha cok ihtiyaci olan kedilere verecegim kalan mamalari benimkini zorlamiyacagim. Simdilik Pro Plan Junior kullaniyoruz Acana'dan sonra daha iyi gelmisyi tuy dokumu bir nebze azalmisti. Ama artik yetiskin mamasi zamani gene Pro Plan ile devam edeyim macera aramiyim diyorum.
Yetiskin kedi mamasi ariyorum ama mumkunse benim oglan gibivtemble kedilere uygub olan N&D, Acana ve Orijen gibi markalar kullanamiyoruz Pro Plan dusunuyorum su an.
Pro Plan House Cat ev kedielri icin olan mi yoksa, Pro Plan Derma Plus mi emin olamadim. Tuyleri dokuldugu icin acikcasi derma plusi dusunuyorum House Cat de evden cikmayan hareket alani kisitli keidler icin oldugu icin daha az kilo aldirir diye disindum.
Royal Canin'in indoor var o da ev kedielri icin ama nedense royal Canin'e karsi biraz onyargiliyim.
Ve ise yarayacak hareket ettirevek oyuncak onerielrine de acigim simdiden tesekkurler

12 CEVAP

Duman14

Veterineriniz haklı bence dediğiniz gibi yerinden kalkmayan bir kediyse yetişkin mama zamanıdır diye düşünüyorum tamam kediler 1 yaşında yetişkin olur ama kediden kediye değişir yavru mamaya devam ederse enerji atamayacağı için bir sürü sıkıntı çıkabilir bende britcare alabilirsiniz diyorum

tika_waylan

Brit Care var evde icerigi cok guzel ama yuksek protein orani benimkine fazla gelirbdiye artik cesaret edemiyorum onu da sokakta baktigim kedilere verecegim

Proplan vermektense britcare değil brit premium verin protein oranı daha az hem.

tika_waylan

Brit premium cok kaliteli bir mama degil brit care daha gelistirilmis. Brit Premium daha eski mama cesidi.

tika_waylan

Brit Care ile ilgili cok guzel yorumlar okudum Brit care deneyecegim sanirim. Henuz evde mamasi var biraz daha arastiracagim sanirim

Yavrukedii2

Proplandandaha kaliteli profıne derma
Brıtcare sunny
Bozıta onerırım ayrıca yavrukedi maması kullanındaha yetıskın olmasına4 ay var veteriner gerçektenyuh yani ne alaka kilo alımı?

Yavrukedii2

Proplandandaha kaliteli profıne derma
Brıtcare sunny
Bozıta onerırım ayrıca yavrukedi maması kullanındaha yetıskın olmasına4 ay var veteriner gerçektenyuh yani ne alaka kilo alımı?

Yavrukedii2

Proplandandaha kaliteli profıne derma
Brıtcare sunny
Bozıta onerırım ayrıca yavrukedi maması kullanındaha yetıskın olmasına4 ay var veteriner gerçektenyuh yani ne alaka kilo alımı?

Yavrukedii2

Proplandandaha kaliteli profıne derma
Brıtcare sunny
Bozıta onerırım ayrıca yavrukedi maması kullanındaha yetıskın olmasına4 ay var veteriner gerçektenyuh yani ne alaka kilo alımı?

tika_waylan

Benim kedim biraz iri surekli yatan oturan oyun oynamayan tombis bir kedi o sebepten kilo kontrolu icin artik juniori birakabilecegimizi soyledi veteriner ama zaten buyudu yetiskin bir erkek kedi gibi olgunluga eristi. Tam 10 aylik gibi baslatacagim yetiskine zaten.
British, İran Scottish gibi kilo almaya meyilli kedisi olanlar ozellikle kilo kontrolu icin ne yapiyor?

tika_waylan

Lazerle bile oyun oynamiyor. Acikcasi benimki gini bir kedisibolup kullananlarin deneyimlerini merak etmistim ama pek yok galiba benimki gibi bir Garfieldle yasayan.

Yavrukedii2

Alacak iseniz brit care sunny kullanın bnce:)