Her Hafta Aşı

chromatica

bugün 5 aylık kedim ilk karma aşısını oldu. veteriner hekimimiz her hafta aşı olacağını söyledi. işim olduğu için pek fazla soru soramadım ama her hafta aşı yapılması ağır gelmez mi? birde her hafta hangi aşı yapılacak kaç hafta sürecek?

8 CEVAP

baranertaga

İlk karma yapıldıktan sonra 14-28 gün sonra ikinci doz yapılır. Sonra kuduz aşısı 1 doz. Ondan sonra da yine 14-21 gün arayla iki doz lösemi aşısı yapılır. Bunun dışında 2 veya 3 ayda bir iç-dış parazit aşısı yapılır. Onun dışında yılda birer doz Karma aşı, kuduz aşısı ve lösemi aşısı yapılır. Yani her hafta aşı yapılmaz. Ama yine de bir veterinerinizle konuşun.

MHG

Bizim veterinerde her hafta yapacağız demiş 😅 ama sonsuza kadar değil tabiki. İç-dış parazit aşıları her ay yapılıyor ortalama 200 tl civarı tutuyor genelde. Lösemi, karma, kuduz aşıları var bir de senede bir kere yapılıyor ama ağır aşılar olduğu için dozlara bölünüyor. Dozlar arası 1 haftayı süre koyuyorlar. Genel olarak böyle.

beyzathemoc

iç parazit 3 ayda bir yapılır dış parazit bölgeden bölgeye değişir

1sukrandemir1

aşıya başlamak için biraz geç kalmışsınızdır belki ondan öyle demiştir ama arayıp detaylı öğrenmekte fayda var, dediğiniz gibi her hafta aşı hayvana ağır gelebilir

chromatica

@1sukrandemir1 evet biraz geç kaldık bir takım sorunlar yüzünden :/

Blackcat34

Benim kedimde ilk aşısını oldu iç parazit ve haftaya karma aşısı olacak. 1 er hafta arayla yapacağını söyledi 🤷🏻‍♀️

chromatica

@MHG her ay değilde 2 ayda bir yapılması daha iyi olur bence. 200tl civarı tutması fazla geldi bana nedense :/

Telanurrr

15 gün arayla karma lösemi karma lösemi aşısı ve iç dış parazitleri yapıldı