Hills İ&D Kullanan Var Mı??

Catworldd

Yaklaşık 2 aydır kedimin yumuşak ve kanlı kaka problemiyle uğraşıyoruz. Testler temiz, ilaçlar işe yaramıyor. Bugün de veterinerimiz bu mamayı önerdi numune temin ettik ve 4 5 gün kullanacağız. Kullanıpta kedisi iyileşen veya başka bir şeyle karşılaşan var mı? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen

11 CEVAP

Canann61

Ben de aynı sorun vardı benim kedime de veteriner bu mamayı önerdi 1 ay kullandık sonra geçti ardından Hills yavru kedi maması kullaniyoruz inşallah işe yarar benim kedimi o kendine getirdi görülmüyor

DoraFiko

Aynı sorunla bizde 2aydan fazla uğraştık. İd mamada kullandık ama düzelme olmadı.

Dışkı muayenesi yaptırdınız mı ayrıntılı

Catworldd

İshal derken sulu kaka mı yoksa şekilsiz yumuşak kaka mı? Bizde katı yaptığında kan gelmiyor ama yumuşak ve sarımsı yaptığında kan geliyor. Bizde anlamadık gitti sindirim sıkıntısı gerçekten de olabilir. Normal de dışarıdan verdiğimiz de kan olmaz mı. Şimdi ne yese kan geliyor. Bu mama (hills id) işe yarar umarım eğer yararsa size bildiririm sizde ondan denersiniz

Gizemmii

Çok teşekkür ederim gerçekten iyi olur, ilaçlar ve gastro mama varken dışkı düzeliyor su gibi ishal değil şekilsiz yumuşak haliyle patiler batıyor dün kan vardı işte veteriner parazit yüzünden olabilir dedi parazitten sonra denediklerini sizinle paylaşırım :)

Catworldd

Bizde bugün gastro mama aldık ve parazit iğnesi vurdurduk. Bende size ilerlemeyi bildiririm teşekkürler:)

Catworldd

Evet sadece yağ oranı fazla çıktı. Çok şükür başka hiç bir problem yok. Umarım bizde işe yarar. Sizinki hala devam ediyor mu?

DoraFiko

Ben 3 kez dışkı muayenesi yaptırdım 3. Muayenede parazit yumurtası görüldü. Ona uygun tedavi aldık. Yine düzelme olmadı en son 7gün bi antibiyotik kullandık ondan sonra düzeldi şükürler olsun

Catworldd

Biz antibiyotikte kullandık probiyotikte. Bu mama da işe yaramazsa veteriner hekimimiz fitil tedavisine geçeceğini söyledi. Geçmiş olsun inşallah bir daha tekrarlamaz ♡

Catworldd

İnşallah bizdede işe yarar

Gizemmii

Benim kedim de iki aydır ishal neler denesem de bir sonuca ulaşamadık şimdi RC sensible aldık ve şurup kullanıyorum bugün de kan gördüm daha önce kakayı incelediler bir şey çıkmadı sindirim sıkıntısı var dediler. Yasak var şu an çıkamıyorum sizce bugün kan gelmesi nedendir ?

Catworldd

Valla neden olduğunu bizde bir türlü anlamadik ne desem yalan olur sindirim sıkıntısı için bizde yeni mama aldık ama 3 gündür yine kanlı kaka yapıyor veterinerimizin düzelmesi 1 ayi bulur dedi