Sokak Kedisindeki Mantar İçin Ne Yapabilirim?

Sokakta beslediğim dişi kedilerden birinin sol gözünün üstündeki tüylerin dökülmüş olduğunu 2 gün önce farketmiştim ama bugün baktığımda yara biraz daha büyümüş. Mantar mı sizce? Eğer mantarsa ne yapabilirim bir tavsiyeniz var mı? (Birde kedi hamile olabilir)

12 CEVAP

Pelinbatuss

Aynı problemi yasıyoruz Umarim yardımcı olan cikar

Gmz91910

Mumkunse vitamin takviyesi yapin bagisikligi düsmüs demekki.

ayselsckn

Mantar için ecosini tek geçerim. Kedimde mantar vardı en az 2 kere uygulanması gerekirken tek seferde geçirdi ve 1 yıl oldu çok şükür tekrarlamadı. Yalnız geçmesi uzun sürüyor sabretmek lazım.

Crystalin sprey işe yarayabilir belki. Geçmiş llshn

Daha önce hiç sokaktaki kedide mantar tedavisi için crystalin kullanan oldu?

SerraYanmaz

Toz zerdeçalla kantaron yağını karıştırıp sürün

mihriii

batikon sürebilirsiniz bi de

@serrayanmaz teşekkürler ikisi de var evde yarın deneyeceğim.

Crystalin zaten o amaçla kullanılıyor. İsterseniz yorumlarına bakın herkes azalttığını söylemiş. Sadece fikir olsun diye söyledim :) yine de araştırın

@serrayanmaz teşekkürler ikisi de var evde yarın deneyeceğim.

@mihrii teşekkürler onu da denerim

@ayselsckn ecosin tableti kendi kedimde kullanmıştık ama bu kedi bir sokak kedisi yıkayıp kurutma imkanım yok maalesef