Yavru Kediler Zehirlenmiş Olabilir??

ranabalc1

Baktığım yavru kedilerden birinin ağzından beyaz köpük geliyor. İlk önce pamuk falan yedi sandım ağzını sildim sonra yeniden geldiğini gördüm. Yaşadığım ilçedeki veterinerler büyükbaş veterinerleri ve tahlil yapamıyorlarmış. Diğer iki kedinin de gözleri açılamıyor, silsem de damla da damlatsam yine kapanıyor. Enfeksiyon yüzünden iyileşemiyor diye düşündüm, ne yapmam lazım? Hepsi ölecek mi yoksa? Veterinere ulaşmaya çalıştım zehirlenme değildir ama yarın getir dedi. Köpük neden gelmiş olabilir ki?

5 CEVAP

Superisi814

Yoğurt yedirmeyi deneyin.Zehirlenen hayvanlarin acil veteriner hekim görmesi gerekir fakat bahsettiginiz gibi bir yerde yaşiyorum.
Bazen de tuzlu su ile kusturmak işe yariyabiliyor.Sokakta zehirlenmiş kedilerde iki yöntemi de denemişliğim vardir.Ikisinin de işe yaradiği yaramadigi zamanlar oldu.Bence ilk yoğurt deneyin.

baranertaga

Kediler saldırgan mıydı?

ranabalc1

4 yavru birbirleri ile çok oynuyor, insanlarla saldırganlıktan çok oyun oynuyorlar. Bacaklarımıza falan tırmanlıyorlardı.

baranertaga

Siz en kısa zamanda bir veterinere götürün. Siz de çok fazla haşır neşir olmayın belki insanlara bulaşan bir şeydir.

SerraYanmaz

Zehirlenme olsaydı his kaybı ve gözlerde ışığa duyarsızlık belirebilirdi zehirlendiğini sanmıyorum. Enfeksiyon ve parazit olabilir.