5 Aylik Erkek Kedim Kizginliga Girmis Olabilir Mi?

Pablos

Merhabalar 5 aylik kedim son zamanlarda normalden daha cok miyavlamaya basladi.gecen oglumun pelus oyuncaginin uzerine cikmisti.dikkatlice bakinca pipisinin biraz disarida oldugunu farkettim🙈 bugun de kuyrugu havada geziyordu.dikkatlice bakinca pipisinin orada minicik bir seffaf damla duruyordu🙄 acaba bu ne olabilir.normalde 8 aylikken kisirlastirmak istiyordum.acaba öne mi cekmeliyim kisirlastirma ameliyatini? 5 aylik kedi icin erken mi?

7 CEVAP

Firuzecik

Biraz daha gözlemleyin benim de erkek kedimin hareketleri değişti kızgınlıktan şüpheleniyorum ama bağırma ya da spreyleme olmadı. Bi kaç hafta daha bekleyeceğim duruma göre kısırlaştırırım ben de. Yaklaşık 6 aylık benim oğlan da.

Orangemars

Enfeksiyon durumunda idrarını yaparkende hafif miyavlama ve oturuşunda değişiklik de oluyor. Bence de sizinki daha keyfi ve hatta bazı kedi cinsleri her zaman tuvaletten önce ve sonra bildirir. İlginç varlıklar tabii🤭🐾🐾

Orangemars

Yazdığım bu başlığa ait değildi yanlış olmuş afedersiniz.

mihriii

olabilir ve erkek kediler için erken 5 aylık

Anonymus179224

Olabilir, bazı kediler erken gelişiyorlar :)

chromatica

aynı durumu 5 aylık erkek kedimde bende yaşıyorum :) bugün veterinerimize sorduk ve daha küçük dedi sanırım 2 3 ay sonra kısırlaştırıcaz

ayselsckn

Gittiğim veteriner 6 aylık veya 2.5 kg olmasının yeterli olacağını söylemişti. Ayrıca 5 aylıkken kısırlaştırılan kediler de var. Hekiminizle konuşup karar verin.