Kedi Piresi

ecekrdg

arkadaşlar merhaba kedimde pire sorunu vardı yaklaşık 10 gün önce ense damlasını yaptırdım ama bugün bir tane daha büyük bir pire gördüm kedimde baya canlıydı ve hala pire yumurtalari var elimle çıtlattığımda ses geliyor.Bunlar yine kendiliğinden geçer mi yoksa yine ense damlası yaptırmalı mıyım? Yoksa bir ay daha mı bekliyim?

3 CEVAP

ayselsckn

Bildiğim kadarıyla ense damlasından birkaç gün sonra parazit sorunu hallolmuş oluyor. Hekiminize danışın 10 günde geçmemesi ilginç geldi bana.

ecekrdg

@ayselsckn damla yaptirdan sonra nerdeyse tum pireler gotmisti zateb bir suru olu pire topladim.Kedim gun icinde bazen evimizin catisina falan cikiyor belki ordan gelmis olabilir bir tane pire ama baya tuylerinin icine baktim pire pisligi yoktu bu damlalar 10 gunde etkisini yitiriyor mu kedimi isirinca olur mu yoksa pazartesi tekrar yaptirmali miyim bilmiyorum :(

mihriii

ben dış parazit aşısı uygulandıktan 1 ay sonra görmüştüm iki tane tarladaydık sonra da bi daha görmedim bence ısırınca öldüler sizinki de öyle olabilir belki