Zor Durumdayım (Kedi)

merhaba birkaç gün önce kedime mama almaya veterinere gittik ve veteriner arkasındaki yazan miktara göre öğünlü beslememizi söyledi. yani günlük miktarı (50 gr) 3 e bölerek günde 3 kere veriyorum. ama kedim birkaçgünde 100 gr kilo verdi. sonra serbest beslemeye başladım. ama öyle olunca da mamasını yemiyor. yani kokluyor gidiyor. ama öğünlü besleyince yiyor ve daha fazla istiyordu. acaba mama kabında maması duruyor ve kokusu gidiyor o yüzden koklayıp yemiyor mu? ne yapmam lazım? ben de şöyle düşündüm: yine günde 3 öğün beslesem ama günde 50 gr değil de doyana kadar versem? bir zararı olur mu? mamasını yemesi için ne yapabilirim. yaş mamayla karıştırıp ver demeyin çünkü her seferinde yaş mama ile mi karıştıracağım. öneriniz var mı?

7 CEVAP

Firuzecik

Sürekli evdeyseniz dediginiz gibi 3 öğün verip yedikce doldurursunuz kalani kutuya geri bosaltirsiniz.

Mustafanacar

Günde 2 öğün vermeniz daha iyi olur.

kedim 5 aylık

mihriii

siz yazınca ben de bunu farkettim kavanozdan yeni verince direk yiyo hapur hupur kabında bekleyince az az yiyo ben de arada kavanozdan koyuyorum kalan mamayı kavanoza koyuyorum ama biraz ı kapta olacak şekilde

Mamayı toz haline getir suyla karıştır kaba koy onuda yemesse şırıngayla ağzından ver

Catworldd

2 yaşında ki kedime bizde bugün 60-70 gram vermeye başlayacağız elbet zorlanacağiz ama bize veterinerimiz 10-15 gram fazla yese sorun olmaz dedi. Alıştırma için 2 3 gündür kedilerimin mama kaplarını kaldırdım belirli aralıklarla geri koydum sırasıyla gelip yediler yoksa öteki türlü 10 dkda bir mama yemeye geliyorlar. Sizde deneyin eminim acıkacaktır. Mamasını da açıkta bırakmayın bağırdığında önüne koyarsınız hem kokusu ve tadı taze kalır hemde az yese bile duyduğunu anlar.

beyzathemoc

ben bi kaba dolduruyorum önüne koyuyorum doyup gidene kadar bekliyorum artanı paketine veri koyuyorum siz de öyle yapın daha küçük bol bol yesin