Pati Altındaki Yara

damlayilmaz

Merhabalar, Pera birkaç gündür sık sık arka patilerinin altını yalıyordu. İran kedilerinin pati altları çok tüylü oluyor. Baktım ama bir şey göremedim. Tüyleri (sanırım) pati yastığı denen yere yapışmıştı. Ben de bir şeye bastı ondan öyle oldu sandım. Ama şimdi görüyorum ki kızarıklık var. Hafif de nemli gibi. İltihap olabilir diye düşünüyorum ama ne olmuş, neden olmuş olabilir?

14 CEVAP

Gamsem

Büyük ihtimal iltihap veya kan vardır ondan yapışmıştı.patisini koklayın ddeğişik koku varsa iltihaptır.benim kendimde 4 kere oldu nedeni herşey olabilirmiş(sürtmesi,kum eşelemesi,kum değişikliiği,alerji liste uzar gider) ben crystalin sprey var ilk onu sıkıyorum biraz bekliyorum kucağımda günde 2-3 kere böyle uygulayın.ama neden kaynaklı olduğunu vetinize bir fikir danışın .geçmiş olsun

Gamsem

Satılıyor galiba mavi şişe.iltihaplı ise benim yöntemi uygulayın geçiyor savaş verdim çözümü için dediğim spreyi alın ssizin cinste benimkinden usludur büyük ihtimal spreyi sıkın birazcık bekleyin fazlalığı pamuklu alın ardından eczaneden fucidin alın krem onu o bölgeye sürün 3-4 dk bekletin emsin sonra gene pamuğa crystalin sprey sıkıp kremi temizleyin iyiceki yalamasın bu şekilde en geç bir haftada tamamen geçiyor :)

damlayilmaz

Çok çok teşekkür ederim. Sizin de umarım bir daha tekrarlamaz 💞

damlayilmaz

Tamamdır yarın deneyeceğim. Sandığınızın aksine o kadar da sakin değil kremi sürerken çok zorlanacakmışım gibime geliyor bunun için bir yönteminin var mı

damlayilmaz

Bentonit kullanıyorum, iltihap olduğu için kum yapışıyor şu anda veterinere gideceğim yarın bakalım ne önerecek

damlayilmaz

Merhaba herhangi bir şebep söylemedi, enfeksiyon kapmışız 2 krem 1 sprey verdi, malesef bir de boyunluk verdi ama eve gelir gelmez çıkarttım boyunluğu. Şimdi sargı bezinin üstüne kadın çorabı geçirip bileğinde sabitliyorum. Bu şekilde daha iyi olduğunu düşünüyorum 🥳 inşallah iyileşeceğiz, kremler işe yaramazsa küçük nir operasyon geçirmemiz gerekiyormuş ama bence şu an olumlu devam ediyoruz

Gamsem

Merhaba öncelikle geçmiş olsun attığınız fotodan operasyonluk olacak kadar ileriliceğini sanmıyorumki iyileşir inşaallah hemencecik ilaçlarla.ama bence boyunlukla devam edin sardığınız içişn o yara kurumaz hava almadığı için nemli durucak ve iyileşme olmaz bence en az 3 gün boyunluk takın ki yara hem ilaçlarla hemde havayla iyileşme göstersin:) çok çok geçmiş olsun umarım çabuk toparlar

damlayilmaz

Çok teşekkür ederim şu anda baya iyileşme gösterdik çok şükür. Yarın sargı bezsiz direk çorapla sarmayı düşünüyorum katı azalsın diye. Hem daha iyi nefes alması açısından. Boyunluk la gördükçe ağlayasım geliyor. Hiç kıyamıyorum

damlayilmaz

Eczanede satılıyor mu peki bu sprey? Kan yok iltihap kokusu mevcut

Gamsem

Rica ederim inşallah hiç birine birşey olmaz bu yöntemi deneyin büyük ihtimalle geçicektir benimki daha kötüde olmuştu iyleştirdirdi birde o sprey elinizin altında bulunsun göz temizliği kulak temizliği yaralar için çok iyi .mavi şişe olanını alın daha uzun süre gidiyor.birde kremi sürüp beklettikten sonra iyice temizleyin:)

syuhel

Hanki cins kumu kullaniyorsun . Şu kristal gibi olan kumların patilerde yaraya neden olduğunu duymuştum

Gamsem

Ben ilk gittiğimde antiibiyotik hap verdi baktım arada oluyor iilaç iiyi değil diye arkadaşımında aynısı olmuş oda bu yöntemi kullanmış bende artık bu yöntemle geçiriyorum geçmezse tabiki veteriner yolu:) ama çok şükür geçiyor.haber verirsini ne diycek size .bazen kum bazen yiycek bazen kendilerii sert yerde sürtmeleriinden herşey olabiliyor

Gamsem

Benimki sakin en fazla miyalıyor bıktığındaan:)

hikmet987

muhtemelen kum yapmıştır