Hamile Sokak Kedisi

Gamzekarakaya

Merhabalar. Besleme yaptığım yerde hamile olduğunu düşündüğüm tam olarak kaç aylık olduğunu bilmediğim bir kedi var. Onun için bir şeyler yapmak istiyorum. Ama hamile bir kediye nasıl bakılacağı ile alakalı pek fazla bir bilgim yok. Bilgilendirirmisiniz?

7 CEVAP

SerraYanmaz

İmkanınız varsa eve alsanız çok daha iyi olur ya da apartmanın bodrumu gibi
Yavru kediler anneleri yemek bulmak için gittiğinde vücut sıcaklıklarını koruyamıyor çünkü

Gamzekarakaya

Eve almaya çalışacağım olmadı uygun bir yer bulup kedi evi yapmayı düşünüyorum

gayelise

İmkanınız varsa bir süre eve alın o sırada paylasin her yerde belki sahiplenmek isteyen birileri çıkar belli mi olur sıcak bir yuvaları olsun eğer bulunduğu yerden alırsanız tekrar şu anki yerine gidebilir yavrularına yer bulmak için o yüzden eve alın şimdilik bence

Mustafanacar

Yavrularını doğurması ve emzirmesi için güzel bir yer yapın. Yavru kedi maması yedirin

SerraYanmaz

Kapalı ve mümkünse sıcak bı ortama almanız ve yavru kedi mamasiyla beslemeniz iyi olur ekstra olarak et tavuk balık yoğurt verebilirsiniz

Gamzekarakaya

Oturduğum yere çok uzak değil fakat yine mesafe var bulunduğu bölgeden ayırırsam strese girebilir mi acaba? Besleme yaptığım noktada kapalı bir alan varmı diye daha ayrıntılı bakacağım yinede.

Gizemindostu

Kedinizi hamilelik döneminde iyi, kaliteli, dengeli yağ oranına sahip, yüksek protein içeren, vitamin ve mineral bakımından zengin bir kuru kedi maması ile beslemelisiniz. Eğer hamile kedi için üretilmiş özel bir hamile kedi maması bulabiliyorsanız o mamayla, bulamıyorsanız kuru yavru kedi maması ile besleme iyi bir seçenek olacaktır. Yavru kedi maması hamile kedinizin tüm ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayacaktır. Eğer kedinizi ev yemeği ile besliyorsanız bundan vazgeçmenizi öneririm. Ayrıca kedinize yoğurt, kefir, et, tavuk gibi sağlıklı besinler verebilirsiniz :) yavrular şimdiden hoş gelmiş♥️♥️♥️♥️