Kedim Sürekli Dışarı Çıkmak İstiyor

milunareo

merhaba yaklaşık 2 ay önce 2. kedimi sahiplendim geldiğinden beri diğer kedimden çok farklı hareketlerini gözlemlesem de (ne bulsa yemesi gibi plastik, pamuk, çöp.. zamanla önlemini aldık artık ortalıkta bırakmıyoruz) son 5 6 gündür çok rahatsız edici ve bizi çok korkutan bir huy edindi. önceleri dış kapı ne zaman açılsa hemen kaşla göz arasında biz göremeden bir üst kata kaçardı ve yere yatıp yuvarlanırdı yakalayamazdık da dakikalarca uğraşırdık son 5 gündür falan da günün 15 saati dış kapının önüne geçip miyavlıyor ama öyle böyle değil kendini yırtıyor çıkmak için asla susmuyor ve yaş mama versek bile susmuyor. diğer kedimle araları çok iyiydi fakat son zamanlarda ona da kötü davranıyor ve sürekli bağırıyor ona. önceleri bu kadar sinirli değildi ve son zamanlardaki bu hal ve hareketleri bizi çok korkutuyor. dışarıyı da görmesin dedik birkaç gün kapıyı ne zaman açacak olsak onu kapattık bir yere ama daha kötü oldu en son boxa koyup götürdük yine kesmedi tekrar gitmek istedi yaptığı tek şey üst kata çıkıp yuvarlanmak. sizce sebebi ne olabilir ve nasıl önüne geçebiliriz lğtfen bize yardımcı olun

8 CEVAP

milunareo

çok teşekkür ederim imkanım olsa hemen kısırlaştırırdım da covid yüzünden babam işini kaybetti mamalarına zor yetişiyoruz :/

mihriii

bugün bu sitede biri veterinerlerin taksit yaptığını söylemişti beniö bi fikrim yok ama o da olmazsa hep gittiğiniz bi veterinerse belki daha sonra ücret almayı kabul edebilir olmazsa boşverin imkanınız olunca kısırlaştırırsınız yapıcak bi şeyiniz yok herkes için zor bi dönemdeyiz

mihriii

kalp koymuştum gözükmüyomuş dşmdpdmsl

milunareo

bir konuşayım veterinerimizle teşekkür ederiz sorun değil ben de cevabıma atmıştım gözükmemişsğaldşsödşlr

milunareo

kedim 10 aylık ama daha önce hiç kızgınlığa girmedi acaba kızgınlığa girmiş olabilir mi

mihriii

evet bence kızgınlığa girmiş kapı önünde miyavlamak ve yerde yuvarlanmak kızgınlık belirtisi

Sahraak

Benim kedim de 7 aylık erkek son 2 haftadır kızgınlıkta 4 gündürde sürekli çıkmak istiyor korkunç derecede mivaylıyor sinirlerim bozuluyor artık yani kısaca sizin kedide kızgınlıkta

milunareo

@sahraak demek ki öyleymiş gerçekten bu kadar geç girmesine şaşırdım sadece ama umarım bir an önce geçer de rahatlarız sabah akşam miyavlıyor çünkü