Kedim Mama Haricinde Bir Şey Yemiyor

Kedim eskiden micho tavuklu yiyordu. ne tavuk eti ne balık eti hiç bir şey yemiyor.balik haşladim,temizledim zorla ağzına koydum belki tadına bakınca yer diye. Yemedi. Ama balik suyunu çok az namazı ile karıştırıp verince iştahlı yedi.hep tavuklu mama sever diye. Belki tavuk yer diye. Tavuk haşladim onu da yemedi. Ekmek,sucuk, yoğurt falan da yemiyor. İnsan hayret ediyor ya.
Şuan felicia kullanıyorum. Ek besin olarak arada et veriyim dedim. Hiç yemiyor. Zorla yediriyorum.başka ne verebilirim. Nasıl tavsiyeleriniz olur ?

8 CEVAP

SerraYanmaz

Kuzu eti severler genellikle yemezse kasaptan ilikli kemik alıp kaynatarak ilikli kemik suyu yapıp onu icirebilirsiniz kilosu 5 lira burada

Benim küçük bi ciğer yiyordu artık onu da yemiyor. Dediğiniz gibi insan hayret ediyor. Et yahu et. Bir kedi tavuk neden yemez. Kemikli kırmızı et haşlıyorum kemiklerinden ayırıyorum veriyorum yemiyolar. Denedim bir kere küçücük parça çiğ tavuk verdim küçük kedim onu da yemedi büyük olan da bin bir uğraşla yedi. Kedisin sen ya et nasıl yemezsin

Çok teşekkürler.deniycem

dipsy_dipsy

Benimki de kedi ürünleri dısında bir sey yemiyor. Veterinerim o zamanlar zorlamana gerek yok zaten gerekli her şeyi bu mamalarından vitaminlerinden alıyor demisti. Malt olsun mama olsun yaş mama olsun vs vs

emreovec

Benim kedim de kuru mama dışında yemiyor. Islak mama bile yemiyor. Ciğer falan umurunda değil. Yemiyorsa zorlamanın anlamı yok bence.

Benim kedimde yemiyor kuru mama olmasa açlıktan ölecek Allah korusun

duyguerdgn

Aslında sadece kendi mamasını yemesi iyi birşey bence marketten geldiğimiz zaman sakız bütün poşetleri koklar ve tavukları etleri yemeye çalışır balık aldığımız zaman mutfaktan asla çıkmaz çok zorlar azıcık veririz sonra tekrar ister yemeyi çok seviyor biraz 😄

berkeozdede

Bence Tavuk Balık Bunlar yemedi iyi birşey fakat. Mamanız et içeriyorsa yüksek oranda. Teleşlanmayın. Et ihtiyacını kısmen karşılar. Fakat Sevdiiği bir yaş mama bulmaya çalışın.yada iştah açıcı ile ilgili vitaminleri iVeterinere konuşatak verebilirsiniz