Acill. Kedim Kakasını Dışarı Yapıyor

pelnztrk

Kedimi 3 gün önce kisirlastirdim. Daha oncesinde kakasini disari yapiordu azginlik donemindedir belki dedik kisirlastirdik son iki gundur yine aynisini yaptı niye düzelmedi anlamadım

5 CEVAP

Beyzalily

Bazı durumlarda böyle tepkiler veriyorlar. Bizim kedimizde çok kücukken bile yapmadığı şeyi yapıyor kızgınlık dönemlerinde. Yeni ameliyat ettirdiğiniz için size bir tepki gösteriyor muhtemelen sabırlı olmalıyız. Sürekli devam ederse tabiki veterinerden bilgi almalısınız

Petekhanim

Büyük ihtimalle azgınlık döneminde ve kısırlaştırıldılmaktan dolayı yapıyordur her gün kumuna patilerini sürttün

IrmakBalta

Kakasını dışarı yapmasının psikolojik bir nedeni olabileceği gibi kabızlık, parazit vs gibi nedenleri de olabilir. Kaka yaparken zorlanıp zorlanmadığını da kontrol edin.

pelnztrk

Kakasi felan normal yapıyor. Psikolojik olacağını zannetmiyorum. Çoğu yaptığında denk gelemiyorum sonradan görmüş oluyorum ki bazende kuma yapıyor. Belki bi süreç düzelir inşallah

Ayseenur10

Yaptığı kakayı kuma koyup gösterin, arada da patisiyle eşeletmeyi deneyin kumu