Kedi Tarama

Policlal

Kedinizi ne zaman taramaya başladınız? 1 yaşından sonra mı? Kedim şuan 5 aylık taramalı mıyım?

6 CEVAP

Anonymus179224

Taramaya küçük yaşlarda başlanması ideal.

mihriii

evet daha kolay alışır

Meles

Üç aylıkken başlamıştık biz küçükten daha iyi alışıyor büyüyünce zorlanmıyorsunuz. Bence başlamalısınız ki ileride sorun yaşamazsınız

Gizemindostu

Ben kedilerimi yetişkinken sahiplendiğim için geç taramaya başladım. Alıştılar mı, evet alıştılar ama daha zor alıştılar tabi ki. Siz yavruyken sahiplenmişseniz o zaman taramaya alıştırın, işiniz daha kolay olur :D

sforselin

Evimize 7 haftalıkken geldi ve geldiğinden beri tarıyorum düzenli olarak. Bence hem derisini havalandırıp kan dolaşımını hızlandırarak tüy kalitesini artırdığı için hem de dökülecek tüylerin çoğunu bu şekilde topladığımız için evde tüy problemi yaşamıyoruz. Normalde yutacağı tüylerin de çoğunu toplayarak sindirim sisteminin de çok zorlanmamasını sağladığımızı düşünüyorum. Bunların yanında bir kedinin temizliği için en gerekli şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Tüylerini sürekli yalayarak temizleyen canlılar sonuçta. Bir çok zararlı maddeyi de tüyleri yüzünden vücutlarına alıyorlar. Yanında sigara içilen kedilerde gırtlak kanser oldukça yaygın mesela. Düzenli taramayla bu gibi zararlı maddeleri büyük ölçüde uzaklaştırabileceğimizi düşünüyorum. Tarakları da düzenli temizlemek şart tabii

Policlal

Teşekkür ederim. Bir sonraki sorumda tarak resimleri paylaştım ve öneri istedim. Bakarsanız çok sevinirim