Alerjik Kedim İcin Tozu Az, Patiye Yapismayan, Topaklanan Kedi Kumu Ariyorum

tika_waylan

Anket

Temizmama Kalin taneli kedi kumu
(11 oy)
Proline Parfumsuz Bentonit Kedi Kumu
(4 oy)
Mirmir naturel İnce taneli kedi kumu
(1 oy)
Sanicat Rose D'orient Kedi Kumu
(4 oy)
Toplam (20 oy)

Merhabalar,
Kedimin burnu cok hassas en son Vancat baby powder ince taneli kullandom cok guzel topaklaniyor biraz odaya dagiliyor ama asiri degil pas pas ve farajla halledilebilir ama cok toz var benimki zaten hapsuran bir kedi o yuzden daha fazla kullanmak istemiyorum ama kedisi hassas olmayanlara onerebirim pisi pisiden de hic memnun kalmadim kalin taneli topaklanmiyor ve ince tanelisini de denemek istemiyorum sogudum.
Az tozlanan patiye yapismayan eve dagilmayan topaklanmayan kum ariyorum zaten her gun kumu temizlerim o yuzren koku sorun degil artik koku olmasindan gectim bu uc ozellik olsun bana yeter.
Slika kumda toz olmuyor slika kum onerdiler siparis verdim ama icime sinmedi slika kullanmak istemiyorum bir kere topaklanma yok ve kedi surekli cisli kuma basacak ve slika jel uzun sureli zarari olabiliyor tabi bu uzun sureli olabilecek bir sey ama tabi gene de fazla pimpirikli bir kedi annesi oldugum icin cesaret edemiyorum.
Bana ozellikle kedisi alerjik ve burnu hassas olanlar rahat kullanabildiklero hapsurtmayan az tozlu ve mumkunse butun eve kum tasimayacak bir kum onerebilirler mi simdiden yardimlariniz izin cok tesekkirler alternatiflerim

10 CEVAP

Celiist

Merhabalar benimde kedimin patileri yara oluyor iltihap topluyordu eliminasyon diyeti yaptık ve kuma alerjisi çıktığını anladık denemedigimiz kum kalmadı ve hepsi alerji yaptı en son bionatural kedi Kumu aldık ve rahata erdik :) geri dönüşüm kağıttan üretiliyor zaten asla alerji yapmıyor şimdiden geçmiş olsun 🙏

tika_waylan

Sanicat Active'den de cok memnun kalanlarbolmus ama patiyi maviye boyuyorbyazmislar

Hilal001

Şuan hangi kumu kullaniyosunuz

bbeyzvv

pekete geçmenizi öneririm

Ozge00

Pelet deneyin. Toz yok hiç.

Erogluekiin

Kesinlikle pelet öneririm marka olarak ise koku zero ve bigcat

Themis_hy

Kullanmadım ama feles kumda toz olmuyormuş, ben de deneyeceğim

Themis_hy

Bir de vancat aktif karbonlu baya öneriliyor

elifozzdemiir

cam peleti karsilar ancak bu dediklerinizi cogu kumda toz var

Hilal001

Vancat aktif karbonlu kadar toz cikaran bir kum görmedim