Kedim Surekli Bizden Kaciyor

ecewozcan

merhaba scottish straight cinsi yeni 5 aylik olacak erkek kedimiz var 3 aydir bizimle bizi sevdigini dusunuyoruz ama her seyden korkuyor bazen tam kendini sevdirirken kosa kosa kaciyor sanki bizi hic tanimiyor gibi davraniyor koridordayken bizim yurudugumuzu gorunce son hiziyla kaciyor yatak ve koltuk altlarina giriyor ve uzun sure cikmiyor hem yanimiza geliyor ilgi istiyor hem de bizden kaciyor ne yapmamiz lazim neden boyle yapiyor

10 CEVAP

Mapple2

Oyun dışındaki sebeblerden kaynaklanmıyorsa , Onun gözüyle düşünmelisiniz.. Kediler güven hissiyatı yüksek canlılardır ve gelebilecek muhtemel tepkilere de saklanırlar.
Mesela, Fiziksel Tepkiler Terlik sesi, Lamba vb. ışık yansıma şeklindeki aksesuarlar bile bazen tehtid olarak algılıyorlar..

Bence izleyin üzereni gitmeyin zorla kucağınıza almayın ve Kutu vb. saklanabileceği alanlar oluşturabiliriz. Ve Güven kazanacak İletişimli Oyunlar..

NoteMoew
Veee DeliÇağ (3 ve 6 ay) olduğunu da unutmayın :)

indovf

Oyun amaçlı kaçabiliyorlar. Birden görünce koşmaya başlarsa bu 'hadi beni yakala' demek olabiliyor. Koşup saklanmışsa ise saklanbaç oynuyor demektir. Benimki iki oyunu da çok seviyor. Tabi bu size alıştığına eminseniz geçerli. Kişiliği ürkek de olabilir

ecewozcan

ama o an korkuyor gibi sanki oyun istese yatagin altindayken onu almaya calistigimizda kacmaz bence

ecewozcan

bizim ev cok gurultulu evet kardesimle bagrismalarimiz bile yeterli oluyor casperin korkup kacmasina engellemeye calisiyoruz tabi umarim bu korkakligi zamanla azalir cok uzuluyoruz

pompompurin

bence oyun oynuyor benim kedim de aynı şekilde

Napim

Benim kesimde de yaşiyoruz yan yan garip şekilde koşuyor ama ilgi istiyor bende anlamadım 😂

Bizimki de yanıma gelip ilgi istiyor, sonraki karşılaşmamızda kamburlaşarak yan yan kaçıyor. Beni de korkutuyor acaba diyorum arkamda biri mi var 😆😆 kendilerince garip hareketleri var tepki vermeyin ve sevmek için zorlamayın zamanla azalacaktır.

ecewozcan

uzun sure kaliyor yataklarin altinda ve almaya calisinca direniyor sanirim gercekten istemiyor beni sevmiyor..

idunn

Sevmemekle alakalı değildir muhtemelen. Bizim kedimiz de bazen saklanıyor gibi görünüyor ama ip benzeri şeylerle oynatınca koşa koşa yanımıza gelip kucağımıza falan oturuyor. Bence bazı seslerin nereden geldiğini çözemedi ve o yüzden korkuyor olabilir.

ecewozcan

cok urkek her seyden korkuyor bize alisamadi sanki en kucuk hareketimize severken bile supheyle yaklasiyor artik cok uzuluyorum su an da yatagin altinda asla cikmiyor