Tuy Ve Mama Onerisi

Tekrar merhaba 3 4 gün önce sormustum ama tam okumadan cevap yazdım kapandı sayfa daha acamadim kısırlastirilmis 6 aylık kedim var komsumuzun da erkek bi siyam kedisi var ama vitamin felan vermesede ayni mamayi kullanıyoruz onda hic öyle tüy problemi yok normal derecede dokuyo cinsiyle alakalı mu bilmiyorum cinsini söyleyince yok parayla mi aldınız falan diyosunuz ama sahiplendim sokaktan van kedim var ama bi kucagimiza alip sevelim havada tüyler uçuşuyo vetin önerdiği vitamini kullanıyorum evet tüyleri parliyo ama hala dokuuluyo ayni sekil. Ağzına yüzüme kaçıyor okuduğum kadarıyla gimbatin tüylerle alanlı vitaminini soylemissiniz gerçekten tüy dökülmesini durduruyor mu yoksa sadece parlatiyo mu öyleyse almiycam çünkü bu arada royal canın kitten kullanıyorum sanırım royal caninin tüm mamaları tavuklu ve bu da tüy dökülmesi yapabilir diye ya kuzu etli yada somonlu felan kısır kedi maması güzel onerirmisiniz n&d felan demeyin bakıyorum bi tane kısır maması var o da tavuklu narlı zaten teşekkürler şimdiden ve hills yemiyo kedim

9 CEVAP

tika_waylan

Su an mevsimselmis o yuzden dokuluyormus bir de ergenlige girdiyse benimki 9 aylik.
Vitamin kullanacaktim ama istahini artirip kilo aldiranilir. Kilo problemi yoksa veterinerin verdigi vitamine devam edin. Her gun tarayin baska yapacak bir sey yok. Tavuga alerjisi varsa baska mamaya gecin ben gene tavuklu kullanacagim devam ederse degistirecegim o yuzden su an size mama onermeyim. Bir de Furminator deneyin isterseniz ama cok sik taramayin daha cok doker haftada bir ya da iki haftada bir tarayin furinatorle desteklemek icin gimpetin tuy sagligi icin olan macunu ve vitamini var ama onun icin de tuyleri guzellestiriyor yazmislar sadece

1 ay spectrum kitten kullaninda bakın bakalım tüy dokuyor mu dokmuyor mu :) bu aya kadar onu kullaniyordum bir kere bile yaşamadım sorun kedim için harika bir mamayı bu gün kedim kısırlaştırıldı o yüzden profine strelisied e geçiş yaptık bakalım önümüzdeki dönemlerde neler olucak.

İçeriğindeki Antarktik krill denilen olay ile sağlıyor galiba bu tüy olayını hatta buradan bakabilirsiniz. Site de içeriğindeki diğer katkılar da mevcut.

irememiroglu

Şuan mevsimsel tüy dökümü mevcut hepimizde aynı sorun. Ben kedime 4 aydır matisse somunlu kısır maması kullanıyorum. Tüy dökümü ilk kullanmaya başladığımiz sürede fark etti. Ve tüy kalitesi artti

BMC

Orijen six&fish kUllanmanızı öneririm british shorthair cinsi kedim var tüylerini çeksem bile dökülmüyo umarım sizin kedinizede faydası olur.

six fish i 1 haftadır eski mamasıyla az az karıştırarak veriyorum. mamayı aldığım sitede acana pasifica nın skt uzun olanı olmadığı için orijen aldım deniyoruz bakalım.Kedim uzun tüylü olmasına rağmen gözle görülür bi dökülme yaşamıyorum.Bu arada eski maması rc babycat..

Oncelikle cevap yazdığınız için tesekkur ederim gergin tuzenli normal kedi tarafıyla tariyorym kilo problemimiz yok 6 aylık kesim baya enerjik bi kesim tabi kisirlastirildigi icin simdi daha durgun ama ona nazaran bike hareketli vitaminini veriyorum . tavuğa alerjisi var mi bilmiyorum nasıl anlatım onuda bilmiyorum ama bu sorundan kurtulmak istiyorum her gün evi supuruyorum bu yüzden sırf tüy cikiyo cani sağ olsun sağlıklı olsun tabi ki döker ama veterinerimizde çok dokuyk gerçekten dedi bilmiyorum artik tavuğa alerjisi olduğunu nasıl anlaya bilirim eger yoksa su n&d bin kısır mastırı km işini deniyik diyorum

tika_waylan

Valla ben de anlayamadim tavuga alerjisi mi var benin de ayni sorunun var ama veteriner bize gene tavuklu mama onerdi eger hareketliyse ve kilo problemi yoksa vitamine devambedin balikli yas mamalardan alin omega ve biotin tuylere iyi geliyor diye hiliyorum her gun tarayin rulo bantlarla aliyorum tuyleri ben de her gub evi supuruyorum su mevisimi atlatinca azalir belki valla zor ama simdilik yapabilevekelrimiz bu kadar gibi zaten siz vitamin kullaniyorsunuz o vitamin muhtemelen biotinlidir ve zamanla iyi gelir ama isterseniz denemek icin gimpet beauty paste alin bosa masraf olabilir diye emin olamadim. Bir care de kediyi tras ettirmek onu da ve te rinerinize danisabilirsiniz tuyleri uzunsa dokulme daha cok hissediliyor kisa tuyliler daha az dokuyor arkafasinizin kedisi belkid e o yuzden daha az dokuyordur

Olabilir haklisinix