Kedim Neden Yerinden Kalkmıyor

Busebilgic

Kedim 3 aylık 10 gün sahiplendim. Sahiplendiğimde enfeksiyon kapmıştı ve veteriner susuz kaldığını söyledi. 2 gün serum takıldı daha sonra antibiyotik tedavisi, vitamin iğneleri ve bağışıklık güçlendirici iğneler oldu. Ancak akşamdan beri yiyip içmiyor uyuyor daha tedavisi yeni bitti neden böyle yapıyor olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

5 CEVAP

Ağır gelmiş ve dinlenir olabilir çok küçükmüş ama yememesi icmemesi kötü. Bugün yemezse acil veterinere götürün

Benim kedimde 3 aylık, gözü enfeksiyonlu zaman zaman vucudu yorgun düşüyor sürekli uyku halinde oluyor, iştahı kesiliyor ve kuru mama yemiyor, evden yiyebileceği şeylerden (pişmiş tavuk ciğer vs.) Koklatarak parçalar halinde zorla veriyoruz. Suyu da şırıngayla zorla içiriyoruz. Yemediği zaman vucudunu kaldıramıyor sadece yatıyor. Sizde zorla da olsa yedirmeye çalışın, ayrıca veterinerimiz polivit şurup önerdi hergün 1 cc şırınga ile veriyoruz gücünü toplaması için

Busebilgic

Geçen gün de aynısını yaptı endişelendim veterinere götürdüm yarım saat 1 saate düzeldi 1 gün takip edeyim diyorum

Busebilgic

Bu konuda hakkında fikri olan veya yaşamış olan varsa yardımcı olabilir mi

Busebilgic

Burnu tıkalı sadece kokluyor verdiğimiz yemekleri kokusunu alamadığı için yemiyor ve halsiz kalıyor. Burun tıkanıklığı nasıl geçer bilmiyorum