Kedim İçin Hangi Tarak?

Policlal

Bir de eldiven tarak (mavi kabartmalı olan) var biliyorsunuzdur resim sınırı dolduğu için atamadım. Kedim 5 aylık, taramaya başlamam gerektiğini anladım. Sizce hangisi öneriniz nedir? Siz ne kullanıyorsunuz?

8 CEVAP

İsterseniz internetten bulabilirsiniz. Fakat tüy dökmeyi tarak yerine farklı yöntemlerle de yavaşlatıp hatta durdurabilirsiniz! ( KENDİ TERCİHİNİZE KALMIŞ BİR ŞEY )

  1. DENGELİ BESLENME

  2. TAZE SU

  3. FURMİNATOR TARAKF

  4. VİTAMİN TAKVİYESİ

Policlal

Bu arada kedim uzun tüylü bir kedi değil. Standart kısa tüylü bir kedi

GarfiE

Standart kedi tarağıyla haftada 2 taramanızı öneririm. Ayrıca furminator tarakta temin edip hafta da 1 2 haftada 1 olmak üzere onunlada taramanızı tavsiye ederim

GarfiE

Furminator ve standart tarak ikisinden de alın derim

Policlal

Kedim zaten dengeli besleniyor. Her zaman taze suyu var ve vitamin takviyesi de alıyor. Tüyleri dökülüyor da demedim. Hangi tarak daha iyi diye sordum sadece :) @asyaminegul

Anonymus386040

kesinlikle furmınator.

Siyahiinci

Ben de hem fotoğrafını koyduğunuz mavi tarak hem de furmınator var. Günlük taramayı mavi tarakla yapıyorum gayet iş görüyor. Haftada bir ya da daha uzun süre aralıklarla da sarı olanı kullanıyorum. Furmınator tüyleri kesip kısaltıyor. Mavi ise dökülecek olanları toparlıyor diyeyim. Ben furmınatorle tarayınca mavi tarakla da üzerinden geçmeye ihtiyaç duyuyorum. Kesin tüylerin bazıları üzerinde kalabiliyor çünkü

golsahyildirim

Gerçekten ölü tüyleri toplasın istiyorsanız Furminator.