Aşşırı Fazla Tüy Döküyor

selinlilaaa

6 buçuk aylık kedim aşırı derecede tüy döküyo maması orijen cat kitten yaş maması animonda ek olarak kitten paste kullanıyoruz su tüketimi gayet iyi her gün normal tarakla tarıyorum haftada 1 kez de furminatörle tarıyorum ama çok dökülüyor yine de :/ (kedim kısa tüylü)

7 CEVAP

drexssi

tavuklu mama tüy dökümünü arttırır diye biliyorum maması tavuklu mu? bir de her gün tarayın

GarfiE

Balıklı mamaya geçip. Balık yağı içermenizi tavsiye ederim

caglaauzun

Bence veterineriniz ile görüşün bizde de aynı sorun vardı ve vetoskin vitamin başlamamız gerekti.

golsahyildirim

Vitamin eksikliği olabilir, mevsim geçişlerinde aşırı tüy dökümü olabiliyor (2 hafta boyunca yaşadık) veya mamaya yeni geçtiyseniz (ya da tavuklu mama ise) bundan dolayı da olabilir. Genelde bu üç durum çok yaygın, yine de en doğru bilgiyi veterinerinizden alırsınız, geçmiş olsun.💛

selinlilaaa

Cevaplarınız için teşekkürler 🥰

Themis_hy

Genelde 5-6 aylıkken tüy değişimi yaşadıkları için çok dökülüyor. Balıklı mama ve vetoskin vitamin etkili oluyor

Lattee

Benim kedimde şu an 4,5 aylık 15 gündür çok şiddetli tüy döküyor. Bu bebeklik tüylerinin değişimi ne kadar sürüyor? Bilen var mı acaba