Kısırlaştırma Sonrası

polo

oglum polo 9 aylıkken kısırlaştırma yapacakken idrar yolu enfeksiyonu sebebi ile ertelemek zorunda kalmıştık aralık ocak şubat çok sorunlu geçti gunduz uyudu gece kapının önünde mutfakta oturdu birkez oyun oynamadı sabaha kadar miyavladı 6 kezde eve çiş yaptı şubat ayında dahada arttı şubat 27 gittik veterinere kontrol yapıldı sorunsuz bir kısırlaştırma oldu eski usul 21 gün oldu kedim eski saglıgına enerjisine kavuştu deli gibi koşup oynuyor sürekli dibimde kucagımda gece huzurlu uyuyoruz ikimizde çok mutluyuz bunu paylaşma sebebim baştaki kaygılarım ve sonucun ikimiz içinde en iyisi olması bence sizde kedinize eziyet etmeden uygun bir veteriner bulup havalar ısınmadan kısırlaştırın

9 CEVAP

Ben de dün kısırlaştırdım kedimi ilk gün cidden zor geçti benim için bebek gibi ilgilendim onunla. Bugün mamasini yedi ve su içti yavaş yavaş toparliyor yürümesi düzeldi daha rahat. Pişman değilim bu onun sağlığı ve bizim mutluluğumuz için :)
Bende profine strelisied kedi maması kullanıyorum :)

polo

bu arada artık proplan ton balıklı kısırlaştırılmış kedi maması ve sanabella idrar yolları sorunlu kediler için özel mamayı karıştırıp veriyorum iskender yermiş gibi yiyor o derece iştahlı

tika_waylan

İdrar yollari sorunu neden olmus. Kedinizin oyun oynamasi cok guzel cok sevindim boylelikle kilosu daha kontrol altinda olur.
Cok gecmis olsun

polo

cinsi geregi genetik idrar yolları doguştan dar demişti doktor pudra ile taramayın tozlu bi yerde bulundurmayın sokaga çıkarmayın dedi zaten erkek kedilerde en çok görülen hastalıkmış evet aylarca elimde ip top koşturdum durdum yüzüme bile bakmadı şimdi onu evin içinde koştururken görmek herşeye deger

Veteriner dikişleri özel bir yöntemle diktiğini bu yüzden yakalık takmadık yalasın hatta isirsin hiç bir şey olmaz merak etmeyin dedi şu an keyfi yerinde :)

polo

ben riskli süreç geçene kadar veterinerden almadım veteriner vermedi daha dogrusu 3 gün kaldı eve geldi yakalıgı çıkardım sevdim okşadım ogun bende hastaydım bir yattık 22 saat uyumuşuz kalktık hayatımıza devam ettik
ve birşey fark ettim sanki bana daha fazla baglandı sürekli yanımda

Veteriner dikişleri özel bir yöntemle diktiğini bu yüzden yakalık takmadık yalasın hatta isirsin hiç bir şey olmaz merak etmeyin dedi şu an keyfi yerinde :)

polo

sizede geçmiş olsun diyelim tüy dökme sorununu bu ay çözebilirken gelecek günler güzel olacak bizim için

Size tavsiyem profine kullanmanız bu konuda başarılı :) iki mamayı karıştırmak çok da doğru değil bana sorarsanız üstelik proplan cidden kötü bir mama deneyimledivgm kadarıyla tüy dökümünü arttırıyor.