İlk Köpek Olarak Rotweiler Bakılır Mı ?

emirtpnn

Merhaba yaşım 17 ve çok uzun zamandır köpek istiyorum geçtiğimiz yaz 4-5 ay süreyle komşumuzun amerikan akitası ile çok yakından ilgilendim ve ailemi sonunda köpek almaya ikna ettim alman kurdu istiyordum ancak koku sıkıntısı oluyormuş herhalde bende rotweiler ırkına merak saldım evimiz müstakil küçük bir bahçesi var ve aşağıda sahil var bakılırmı.

6 CEVAP

aytac1

Gerçekten istedikten sonra niye bakılmasın. Köpek bakmakla alakalı tecrübe de edinmişsin, sorumluluğunun farkındaysanız ailecek evinizde müsaitmiş. En önemli unsur ailedeki her ferdin bu sorumluluğa gönülden istekli olması. Yan komşum heveslenip köpek getirdi koydu bahçeye, maalesef Allah'a emanet yaşıyor hayvan.

Superisi814

Merhaba,
Rotlar cok zeki köpeklerdir , egitilebilirler.Çok iyi bekçilik yaparlar ve sahiplerine cok baglidirlar.Kiskancliğa varabilicek derecede.Çok da kuvvetlidirler.Şimdi köpek eğitiminde kimin otorite olduğunu ona iyice belletmeniz lazim ilk olarak.Rotlar bedenen de kuvvetlidir, kasli bir insani bir rot sürükleyebilir.Daha narin bedenli bir insan da bir rotweileri yönetebilir.Her kopek de olduğu kadar özellikle rotlarda bu nokta cok hassastir.Hayran olmama rağmen şahsen beni ürküten bir rot , sahibiyle konusurken ellerimi kullandiğim icin, ben bile görmeden ziplamişti.Havada tuttu sahibi, ben ise donup kaldim.On yillar oldu , hatirladim da bir hoş oldum.O an ,o sahibini korumak istedi, ben ise varliğindan bir haber muhabbetteydim, ya da kiskandi.Herneyse şükür ki köpegini cok iyi bilen sahibi havada yakaladi da, kolum bana kaldi ..Bedenen de kuvvetli olduğu icin ve cok zeki olduklari icin, bu kopekler cok iyi egitilmeli ve sahibi cok iyi tanimali rotunu.K9 eğitimleri de var gönderebiliceğiniz.Fakat ben olsaydim, ilk deneyimimi bu kadar güçlü bir köpekten yama seçebilir miydim? Hayir.Rotlerin şikayet edilme riski de daha fazla.Zaten yasamda bazen deneyimlerle pişmek gerekir diye düşünüyorum.Genelde bilirsiniz, bisikleti ögrenirken bile düşe kalka ilerleriz.Rotlar zaten üzerinde ok barindiran cinslerden olduğu icin ( haklarindaki olumsuz inançlardan dolayi) siz yetersiz kalirsaniz, o cana da yazik olur diye düşünüyorum.Fakat birlikte eğitim alacaksaniz, hakki ve layikiyle bakabilicekseniz, belki..

aytac1

Golden terrier mı :) Benim köpeğim av köpeği çok da güzel bakıyorum. Arkadaşım rottweiler sahibi, eğitimi sağlıklı ellerden alırsa çok zeki bir hayvan. İnsan istedikten sonra aslanı da eğitip bakabiliyor.

mywonderfulpet

Bana sadece 17 yaş sıkıntılı geldi. Bu sitede kendisi üniversitede okurken ailesi tarafından sırf hayvan agresifleşti diye barinağa bırakılan hayvanları okuduk. Köpeğin günde 2 3 kere dışarı çıkartılması gerek. Bunları iyi düşünün lütfen sahiplenmeden önce

Oqrenerde06

Kesinlikle bakılmaz özellikle istediğiniz ırk rootweiller cinsi gerek yaşam biçimi olsun gerek hızı günlük enerjisini atmak için yeterli gelmez sonuçta çoban köpeği pozizyonun da bir köpek... Kocaman Çiftliklerde koyunları kuzuları koruyan bayağı yol kateden dağları bayırları aşacak güce sahip olan bır ırktan bahsediyorsunuz yani ben şahsım adına bakılamaz. Fakat bi golden terrier vs bakılabilir...

Zeytinyx

Merhabalar rotlar baskın bir ırktır öncelikle kontrolü sizin almanız gerek büyüyünce iyi beslenmişse hayli iri ve kuvvetli oluyor eğer gerçekten sabırlı iseniz ve kontrolü elime alabilirim diyorsanız belki