Kedi Kakası Acil

pelnztrk

Kedimi 4-5 gün oldu kısırlaştırdım daha öncesinde kakasını dışarıya yapıyordu azgınlık dönemi diye düşünerek kisirlastirdim. Ama iki gündür yine devam etti. Acaba sakinlestirici alsam ise yarar mi? Yaşayan varmi aranizda boyle bi durun?

7 CEVAP

tuuceakboga

tam olarak sakinlestırıcı vermenızı dusunduren sey ne vermeden önce veterinizle konuştunuzda mı sakinleştirici alma kararında bulunuyorsunuz :D kumu kirli olabilir veyahut kullandıgı kumu kullanmamaya baslıyor bazı kedıler bazıları sadece oyun amaclı bıle dışarı atanlar var önceden ıcerı yapan bır kedının dısarı yapma sebebı olmalı o degısıklıgı ya da rahatsızlıgı bulmak ıcın ugrasırsanız hos olur ya da tekrardan tuvalet egıtımı verıyormuscasına aynı durumları tekrarlarsanız yapmaz gibi ( 2.kedım sureklı eve yapıyordu kuma yapmasını bılmesıne ragmen ben de devamlı sekılde kuma goturup duruyordum yemek yedıkten sonra özellıkle bır daha dısarı yapmadı sukur )

pelnztrk

Pardon da ben kısırlaştırdıktan sonra yeni oluşan birşey değildi son 1 aydır olan birşey. Ve o söylediklerinizin her birini yapmama rağmen hiç bir sonuç almadım rahat olun ki veterinerim önerdiği için buradada yaşayan kişiler varsa diye sormak istedim. Bu beni düşündüren şey ;) okey ?

Uzmo

Ameliyat yeni oldugu icin belki onun sersemligini daha atamamistir ustunden, gucunu tam toplayamamistir ondan devam ediyodur. Bence bir 10 gun bekledikten sonra gozlemleyin. Hep ayni yere mi yapiyo? Bide denemediyseniz disari yaptigivkakasini kumun icine koysbilirsiniz

pelnztrk

Ah neler denedim bir bilsen. Her zaman aynısını yapıyorum çok yoruldum eşim artık sıkıldı ve sinirleniyor zor sakinlestiriyorum. Hep ayni yere yapmiyor farkli yerlere kedi uzaklaştırıcı da kullanıyorum fayda etmiyor. Esim sahiplendirelim baska birine böle olmuyor dedi

Esiniz sinirlenip ona bagiriyorsa tepki amacli yapiyor olabilir belki. Ben bir kere uzerimden ocaga atlamaya kalktiginda icerideki odaya kapatmistim o da bana kizip bi parca birakmisti :) eger boyle bir durum yoksa disariya yapmayi seviyordur :)

Cikokral

Öncelikle kediniz bunu kizginliktayken yapıyormuş . Yeni kisirlasirmissiniz bu durum kizginliktayken öğrenilmiş bir davranış hâline gelmiş olabilir. Kisirlastirma islemi yeni olduğu için hormonları daha yerine oturmadı. Kisirlastirdik diye kızgınlığı pat diye geçmez zaman gerekir hormonlar oturur ve bu davranışları bırakır. Kizginliktayken koku bırakan bir kedinin kisirlastirilinca bir süre daha koku bırakmaya devam ettiğini yada çiftleşme hareketini br süre daha yaptigini bu platformda ve başka sitelerde okumustum. Yani geçici bir durum sabırlı olun ve ona kızıp endiselendirip kokutmayin. bu durum geçici.
Tuvaletini yaptığı yeri iyice temizleyin orda kokuyu almasın. Birde tuvaletini yapacağı zaman gidip kumu elinizle eseleyin birkaç kez . Bunu sürekli yapın belli bir süre sonra kumuna yapacaktır diye düşünüyorum

pelnztrk

Ah neler denedik vallahi sabır sabır diye diye mahfolduk 😭 of inşallah düzelir. Kediyi aldığım kadın ise yalnız kaldığı icin diyor cok saçma degil mi biz sabah gidp akşam geliyoruz toplasan 6 saat tek kalıyor. Kediler normald kalır yani tk başına