Kedinin Gece Uyumasını, Sizi Uyandırmamasını Sağlamak?

aleynaaoz

Merhaba, öncelikle biliyorum ki kediler geceleri aktif olan hayvanlar ancak son birkaç gecedir kedim tam anlamıyla deliriyor. Uyku resmen haram oldu. Evin içinde anlamsız koşular, eşyaları oradan buradan yere fırlatmalar, kapılara toslamalar.. Evim müstakil olsa hiçbir sakıncası yok, ya da evde tek yaşasam da hiç problem etmem ama hem komşularımızı rahatsız edecek derecede ses yapıyor hem de evdekileri de uyutmuyor. İstesem kapıları kapatır uyurum ama kıyamıyorum hiç, gelsin yanıma kıvrılsın istiyorum ama nerede. Oynatmıyor musun diyorsanız benimle çok oynamıyor ama bütün gün kendi kendine oynuyor zaten. 6 aylık kadar şu an, belki daha küçük diye yapıyordur diyorum ama bilmiyorum. Bütün gece olmasa da en azından birkaç saat bile sessiz olsa yeter, kedimi geceleri daha sakin olmaya, yanımda uyumaya nasıl alıştırabilirim? :(

10 CEVAP

Anonymus179224

Bu gece bana da oldu o yüzden gün içinde kedimi uyurken uyandırıp oynattım. Hadi inşallah bu gece uyuyacağız :)

emreovec

Biraz ırkı ve karakteri ile alakası var bu durumun. Bazı kediler var ki gram oynatma sadece yatar. Bazısı var hep aktif bir hayat sürer. Bazısı daha dengeli olur. Bazısı öğrenmeye açıktır ama muhtemelen kısırlaştırma sonrasında yavaş yavaş düzeleceğine eminim.

bukettkaya

Kısırlaştırmadan önce benimde öyle ufak sorunlarım oluyordu. Aylarca yarasa gibi yaşadığımız oldu. Hiçbir zaman yorulmak bilmedi. Fakat 10 dakika kadar oyununa katılır yorarsanız, kendiliğinden yatma isteği ile sizden kaçıp yatacaktır zaten. Beyaz kediler çok aktif ve oyuncu kedilerdir. Zaman sonra daha sakin olacağından emin olabilirsiniz.

sdnrrs16

Valla aynı şey bizde de oluyor bu yüzden akşamüzerinden geceye kadar uyumaması için elimden geleni yapıyorum ki gece uyusun :D

Swberyy

Yavruyken öyle biraz büyüyünce azalacaktır ama ben şöyle bir yöntem buldum; 3 kedim olduğu için deli gibi koşup her yeri dağıtıyorlar bende gece 12-1 den sonra kapımı kapatıyorum onlar girince (tüm eşyaları benim odamda) daha sonra mama yiyip uyumaya geçiyorlar nerdeyse aralıksız uyuyoruz dördümüzde, sabah ta aynı şekilde açıyorum tüm gün oynayıp gece böyle mayışık kalıyorlar

ufukimrah

Biz yaklaşık 1 senedir bu durumu yaşıyoruz 2 kedim var biri 7 diğeri 3 yaşında gece 11-12 gibi başlayıp 2lere kadar durmak bilmiyorlar. Zor bi durum çözümü yok gibi oynatıp enerjilerini atmaları lazım(bizimkilerde işe yaramadı biz yoruluyoruz onlar aynı :D)

nurteinn

Daha küçük bu durum ilerleyen aylarda biraz daha azalacaktır.9 aylık oldu kedim şimdi biz uyur uyumaz o da sessizlesiyor uyuyor .gizlice bakıyorum eger uyumasa bile sadece camdan dışarıyı izliyor.Sabahta biz uyanmadan çıt çıkarmıyor. Zaman tanıyın yavrunuza

Gastronom

Zor

kaanpolat

Kışın genelde uyuyorlar

kaanpolat

Yada ben artık kıyafet giydiriyorum yatarken böylece çok haraket edemiyor