Yavrularım Sütten Kesildi

Luckyssss

arkadaşlar yavrularim sütten kesildiler nasıl bir mama yemelidir ve bakkaldan ton balık aldım onlara verdim bi zararı dokunur mu acaba bilgisi olan varsa bana bu konuda yardimci olabilir mi yaş mama yerler mi

6 CEVAP

Luckyssss

tesekkur ederim bunlari mutlaka uygulucam :)

Duman14

ilk başlarda yaş mama veriliyor diye duymuştum sonradan yavş yavaş kuru mamaya geçiş yapılıyordu mama tercihi size kalmış ton balığı hakkında bilgim yok ama riske atmayın vermeyin bence

kaliteli bir kuru mama alıp yumuşaması için sulandırılmış sütle ıslatın sonra bu ıslatma miktarını azaltarak kuru mamaya tamamen geçin ton balığının içinde tuz var yoksa balığın zararlı olacağını düşünmüyorum

Havanese_Siri

light tonbalığı kullanın eğer tonbalığı verecekseniz

Luckyssss

peki tesekkur ederim hepinize bu arada yavrumun birini ben beslemeye karar verdim erkek adıda mavi :)

Jacqueline

Ton Balığı Sağlıklı Bir Besleme Şekli Değildir. Kaliteli Junıor Yaş Mama Almanızı Tavsiye Edebilirim :)