Acil Kasılma Ve Titreme

Cook

Dün kedime şurup verirken bir kısmını soluk borusuna kaçırdık,yaklaşık 0.5 cc.Gözlemleyin solunumda gariplik olursa getirin dediler.Bugün nefes alırken sanki iki kez içine çekiyormuş gibi 2 kez kabarıyordu göğüsü.Hayvan hastanesine götürdük.Röntgen ve ultrason baktılar.Şu anlık bi sıkıntı yok gibi yalnız astım başlangıcı olma ihtimali var dedi röntgende bi yer gösterdi.Şindi yine bi oksijen verelim bronşları açılsın siz gözlemleyin 1 hafta dediler.Aldık eve geldik saklandı.Atlayıp zıplamıyor ya da koşmuyordu.Yerde bir köşeye girdi çıkmadı.Nefes alıp verişini izlerken bacaklarının kasıldığını fark ettik.Uyandırdık biraz yaş mama yedi sonra ön patileri içe çekip kamburunu çıkardı,bu şekilde nefes alırken de kafası titriyor gibiydi.Tekrar götürdük fakat şu an tek kişiymiş orda burda bırakın sabaha kadar oksijen verir,sabah kan mr röntgen bakarız dediler.Istemeye istemeye bıraktım ne olabilir diye sordum ısrarla ne söylesem yalan olur her şeyin belirtisi olabilir dedi.Başına gelen herhangi bir fikri olan sağdan soldan bi şeyler duymuş hiç kimse var mı çok korkuyorum oğlumu kaybetmek istemiyorum

9 CEVAP

Themis_hy

Çok geçmiş olsun :(( umarım sağlığına kavuşur yavru.

mihriii

öyle düşünmeyin lütfen nerden bilebilirdiniz böyle olucağını bunca zamandır elinizden geleni yaptığınıza adım gibi eminim o ilaç da onun iyiliği içindi böyle hatalar olabilir tekrar götürmüşsünüz iyi olması için her şeyi yapıyorsunuz iyi düşünmeye çalışalım inşallah çabucak iyileşir hiçbir şeyi kalmaz Allah miniğe şifa size sabır versin 💜

Zeynepulku

Problemin sizden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Kendinizi yipratmayin. Sakin olun. yarin ne olduğunu ogrenirsiniz ❤

Themis_hy

Nasıl oldu kediniz, inşallah iyidir🙏

Cook

Lütfen lütfen biri bi şey desin ne ağlamaktan bi şey okuyabiliyorum ne veteriner bi şey dedi hayati riski var mı diye sorduğumuzda bile yok diyemem şu an bilmiyoruz durumu dedi çok korkuyorum ne olabilir lütfen yardım edin

Themis_hy

https://www.juenveteriner.com/Veteriner/Kedi-Hastalik/aspiration-pneumonia-akcigere-yabanci-cisim-kacmasi

Burada çok iyi bahsetmemişler :(( öksürerek ilacı çıkartabilseymiş keşke. Ama kedinin öksürmesi de nasıl sağlanabilir ki :((

Cook

Umarım iyileşir,o olmazsa naparım bilmiyorum

Cook

Kan sayımında wbc si yüksek çıktı,19.7 ydi,bakteriyel bir enfeksiyon var vücutta dediler ama hala ne olduğunu bilmiyorlar maalesef.Böbrek,karaciğer parametreleri normal.Dışkı testi gerekiyor dışkı yapmasını bekliyoruz.Nefes alıp verişi oksijen aldığı için düzene girmiş,bugün ben yanındayken biraz mama da yedi.Dışkı testinden sonra biraz toparlamasını bekleyip anesteziyle mr a alabiliriz,sinirsel de olabilir dediler.En az 2 3 gün daha duracakmış orda.Hala haber bekliyoruz :( Bol bol dua etmekten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok şu an

Cook

Zaten 2 cc ydi ilaç,verir vermez geğirme tarzı bir refleksle çıkardı birazını ama kalanı boğazında takıldı öksürdü 3 4 kez kafayı ileri geri attı.Gece boyu başında nöbet tutup nefesini saydım.Çok mutlu olmuştum bi şey olmadı diye.Elim kırılsaydı da veremeseydim o şurubu keşke.Başına gelenlerin hepsi beniö yüzümden olcak benim yüzümden acı çekiyor çocuğum ve hiç bi şey yapamıyorum