Salya Problemi

liliacasper

arkadaşlar geçen hafta casperin 4 tane köpek dişi yerine 8 adet olduğunu ve dökülmesi için bir şey yapıp yapmayacağım hakkında soru sormuştum süt dişleri döküldü ve döküldükten sonra ağız kıyılarında salya birikintileri oluştu.Ağzı kokuyor iştahıda azaldı özel sağlık sebeplerinden dolayı veterinere gidemedim haftaiçi ağzında yara vs. gibi şeyler yok diş çıkarımasıyla alakalı olabilir mi ?

3 CEVAP

emreovec

Diş çürümesi ve dökülmesi köpeklerde salyayı tetiklediği gibi iştahı da yok diyorsunuz. Açlık da köpeklerde salyayı tetikler.

emreovec

Özür dilerim olayı tamamen yanlış okumuşum :) kedilerde de ve diş eti hastalıkları salyaya sebep olabilir. İltihap ve enfeksiyon olabilir.

liliacasper

@emreovec evet bende bir kaç yazı okudum belki diş değişimindendir diye düşündüm teşekkürler.