Kedim Bizimle Beraber Kahvaltı Ediyor

idunn

Her sofrayı kurduğumuzda gelip zeytini ve peynirleri kokluyor. Zeytini parçalayıp çekirdeğini çıkardığımızda yiyor ve vermezsek asla yemek yememize izin vermiyor. Zeytin vermemiz sakıncalı mı?

9 CEVAP

golsahyildirim

Zeytinli yaş mama görmüştüm Nutri Feline'nindi sanırım, kediler yiyebiliyordur heralde. Yıkanmış ve tuzsuz zeytinden 2-3 tane yemesi problem çıkarmaz diye düşünüyorum😺

idunn

Ben pek zeytin yemiyorum ama aldığımız zeytinler marmarabirliğin tuzlu zeytinlerinden. Sanırsam 2 ya da 3 tane yiyor. Ben de pek sorun olmayacağını düşünmüştüm aslında çünkü kendisi lor peynir bile yemeyen bir kedi. Mama dışında aşırı seçici.

Zeynepulku

Zeytinin bilinen bir zararı yok sanırım ama yararı da Yok
Sanırım zeytin bazı kedilerde catnip etkisi yaratiyormus

emreovec

Paşa'da sofradan zeytin çalıyor. Zeytin kokusuna kedilerin çoğu dayanamaz. Kokusu aşırı derecede kedi için tahrik edici nedense.

golsahyildirim

zeytini yıkayıp verirseniz çok iyi olur, tuz böbrekleri için yararlı değil😞 afiyet olsun ona😺

sugartgecat

veterinerim özellikle zeytin verin demisti ama yemiyo :( yararlı oldugunu da söylemisti sanirim cok hatırlamıyorum

bukettkaya

Benim kedim kapalı zeytin kutusunu hayal edip dışından bile yalıyor yiyormuşcasına o kadar bayılıyorki arkamı döndüğüm an hemen içinden çalıp kaçıyor :)

Pisiuuu

Sofraya gelmemesi gerektiğini öğretebilirsiniz aslında her sofraya geldiğinde onu alıp kendi mamasina görürseniz bir süre sonra alisabilir ama tabi sabır gerek hemen olmaz zeytin sakıncalı mı bilmiyorum

idunn

Sürekli mama kabına götürüyorum geldiğinden beri ama asla alışmıyor.