Kedi Pire

Elisha

Kedim sokağa kaçmıştı ve onu bulduğumda pirelenmişti,hemen sirkeli suda yıkadım o anki tek çözümüm buydu daha sonra üzerinde 2tane daha görmüştüm onları ayıkladım ve birdaha görmedim evi de detaylı bir şekilde temizledim neredeyse tüm her şey yukandı. Veteriner hekim ise ensesine dış parazit damlası damlatmıştı.Üzerine bakıyorum ve 3gün oldu bu 3gün içerisinde günde 4 5 defa evi temizliyorum sirkeyle,kedimin üzerinde de pire bulamadım acaba kalmış mıdır merak ediyorum. Psikolojik olarak biraz etkilendim sürekli tiksinip temizlik yapasım geliyor.

3 CEVAP

berkeozdede

Kaşıntısı varmı. Varsa korkmayın daha 3 gün olmuş. Benimkide 3 gün oldu arada kaşınıyor. Isıran ölücek

Elisha

Bazen kaşınıyor ama üzerine baktığımda hiçbir şey görmüyorum

idunn

Biz de kedimizi başkasından sahiplenmiştik ve ilk geldiğinde 1 tane pire vardı üzerinde. Sürekli kaşınıyorsa arada sırada kaşıdığı yerleri kontrol edebilirsiniz. Muhtemelen piresi varsa kaşıdığı yerde görebilirsiniz.