2 Hafta Tatil

Merkan

Merhaba. Önümüzdeki hafta 2 veya 3 haftalığına memlekete gideceğim 3 buçuk aylık kedim var ve o da benimle gelecek kedim için uzun bir süre olduğu için başka bir yere bırakamam.. Gittiğimizde nasıl bir alışma süreci olur veya stresini nasıl azaltabilirim? Benim içinde ilk olduğu için ne yapacağımı bilemiyorum ve gerginim tecrübesi olanlar fikir verebilir mi? Mesela Gittiğimde eve direk bırakayım kendi halinde etrafı koklayarak alışmasını mı bekleyeyim? Ya da stresini atana kadar odamda mı kalsın bilemiyorum .. Kaç günde alışır? Stresini ve korkusunu en aza indirmek istiyorum

3 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Öncelikle yol konusunda kolayliklar dilerim.Olduğunuz yerden memleketinize gidiş yolculuğu ne kadar sürüyor bilemiyorum ancak yol icin stres azaltici maltlardan deneyebilirsiniz.Yeni mekana alişmasi için ben olsaydim önce uygun bir alana birakirdim.Zaten yolun eziciliği ve stresini cekmiş olucak.Büyük bir alanla o kendini güvende hissettikçe kendisinin tanişmasina izin verirdim.Odama koyar , onu teskin ederdim ilk.Kendine geldikçe de evi doğalinda keşfetmesine izin verirdim.Ancak hatirlatmakta fayda var , korkup kaçmaya çalişabilir ya da huy değişikliği sergileyebilir.Gereken tedbirleri almayi ve sabirla anlayişli olmayi animsayin.Bir de bazi canlar sterese girince, su içmeyi unutabiliyor ya da red edebiliyot.Buna özen gosterin derim .🐱😊

Elmas35

Ben de kedimi mecburen köye götürmüştüm. İlk aşamada tek odada tutun. O odaya alışınca ertesi gün diğer odalara geçiş sağlayın. Benimki ertesi gün sokağa gezmelere çıkmıştı. 2.gün kendine arkadaş bulup onu getirdi. 3.gün avlanıp kuş yakalamış. Baya sevmişti bizim oğlan köyü :)

Merkan

Teşekkür ederim valla şimdiden herşeyi ona göre planlar oldum ev kalabalık olmasın diye kardeşim ve ailesine de dedim benimki alışana kadar ev sakin olsun en azından 2 3 gün sonra gelin ev bir anda kalabalık olmasın diye aşamalı olmaya çalışıyorum belki çok detay düşünüyorum bilmiyorum 😂 ama bu söylediklerinizi de dikkate alacağım teşekkür ederi tekrardan 🙏