Erkek Kedi Kısırlaştıktan Ne Süre Sonra Normalde Döner

DoraFiko

Dün iki kedimide kısırlaştırdım. Şükürler olsun sorunsuz atlattık. Aniden kısırlaştırma sebebimiz küçük kedimin (6 buçuk aylık) kızgınlığa girmesi büyük kedimi rahat bırakmaması. Dün anestezinin etkisi daha devam ederken bile kaldığı yerden devam etti küçük sapık 😊 bu durum kaç güne düzelir veya kaç aya. Yaşayıp tecrübeleyenler benimlede paylaşabilir mi

13 CEVAP

bukettkaya

Benim kedim dikişleri alındıktan 2 hafta sonra tamamen düzeldi.

Siyahiinci

Veteriner bana 10 güne kadar kızgınlık belirtilerini göstermeye devam edebilir dedi. Hormonların tamamen yok olması 10 günü alıyor. Aynı şekilde yarası da 10 güne tamamen iyileşir dedi. Şu an bir problem yok, yine zıplıyor oynuyor. Anestezinin vermiş olduğu sersemlikte 2 güne kayboldu.

Zeynepulku

Bir kaç ay sürebilir so da geçer veya azalır.

Gizemindostu

2 hafta içinde düzelir, anestezinin etkisi de 1 veya 2 gün sonra kaybolur :)

Zeynepulku

benim kedim kısırlaşalı 4 ay oldu nerdeyse arada hala böğürerek miyavlıyor ki biz çok fazla belirti göstermeden kısırlaştırdık

Neler yaşadınız anlatır mısınız bende kedimi kısırlaştıricam da erkek kedim

DoraFiko

Tabi anlatayım. Kedilerim 8.5 ve 6.5 aylıklar. Biraz daha büyümelerini bekleyecektim ama küçük olan kızgınlığa girdi. Yaşadığım yerde gaz anestezi imkanı yok bu yüzden katı anestezi aldık. Sizin imkanınz varsa kesinlikle gaz olanı tercih edin. Dün öğlen 1deydi randevumuz. Erkek kedi olduğundan işlem kısa sürdü. Ayılmadan teslim ettiler eve geldik. 4 5 saate ancak uyandılar. Bu sürede onları sıcak sessiz bi ortamda dinlendirdim ama hep başlarındaydım. Üzerine işedi ikiside ayılırken. Yavaş yavaş yürümeye başladılar ama sarhoş gibi 😊 bizde kusma durumu olmadı akşam 10de yaş mama verdim minik baktım kusacakmı diye kusmadılar 1er yemek kaşığı yedirdim sulandırarak verdim suda alsınlar diye. Birde ben hills a/d yaş mama aldım çabuk toparlansınlar diye. Tamamen uyandıktan sonra yalamak istiyorlar onu minimalize etmeye çalıştım ancak tamamen bırakmıyorlar ama bi sorun olmaz dedi hekimim. Ben çok korkarak getirdim eve kedilerimi daga zorlu geçecek sandım ama korktuğum gibi olmadı. Sizde rahat olun umarım sorunsuz atlatırsınız geçmiş olsun

DoraFiko

Çok teşekkürler anestezinin etkisi dün gece geçti. Yiyip içip oynuyorlar. Hormonların düzelmesi Bir kaç ay sa yandık 😊 inşallah 1 2 haftaya düzelir. Yarasını açmış çünkü biraz öbürünün peşinde koşarken

DoraFiko

Kesin bizim küçükte öyle olacak. 1haftadır ufak ufak kızgınlık belirtileri var bizde de aşırı bi belirti yoktu. Hatta hekimim bekleyelim dedi ama iyiki beklememişim.
Kediden kediye çok fark ediyor sanırım büyüğündede vardı belirtiler ama o sakin geçiriyordu küçüğün içinden resmen başka kedi çıktı 😊 inşallah hafifler bi an önce

İnşallah bı sorun olmaz 🥰

Zeynepulku

böğürmeleri çok sık değil tabii arada sırada dişi kedi kokusu alınca olabilir belki :/ araya çıkıp böğürüp geri geliyor knpsdvnvrg

Çok çok teşekkürler 🥰🥰🥰🥰

DoraFiko

Benim küçükte tavana bakıp böğürüyor her sabah 4te. O çok sorun değil kısa sürüyorda. Diğer erkek kedimi hiç rahat bırakmıyor devamlı peşinde yapışıyor ensesine😊 diğeride çok yumuşak huylu garibim kurtulamıyor elinden bu huyunu bıraksa yeter bize