Sokaktaki Miniklerimiz İçin Ev Yapımı Tarif

Gizemindostu

Günaydınnn, bugün sizlere sokaktakiler için beğendiğim bir tarifi anlatmak istiyorum ;) Evde yapılabilecek, sağlıklı, sevdikleri bir tarifi anlatıyım hemen :D

Kedi Maması
Malzemeler
500 gr kıyma (tavuk, dana eti, kuzu ya da hindi)
1/4 bardak pirinç
1 büyük haşlanmış yumurta
4 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri bir tencereye koyun ve orta-düşük ısıda kaynatın.
Kaynadıktan sonra 20 dakika boyunca kısık ateşte pişirin.
Ev yapımı kedi maması karışımını bir kabın içine alarak soğumaya bırakın.
Karışıma haşlanmış yumurtayı de ekleyerek tüm malzemeler püre haline gelene kadar mutfak robotundan geçirin.

Köpek Maması
2 su bardağı kahverengi pirinç
1 kiloluk kıyma veya hindi
1/2 bardak havuç
1/2 bardak brokoli
1 su bardağı ıspanak
1 tatlı patates
4 bardak su veya (sığır / tavuk suyu)

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri büyük bir tencereye koyun ve sebzeler yumuşayana kadar 30-45 dakika pişirin. Karışımı mutfak robotundan geçirin. Soğuduktan sonra servis edebilirsiniz.

Kuş maması
Malzemeler
2 bardak tuzsuz fıstık
1/2 bardak kuru üzüm
2 çorba kaşığı mısır unu

Hazırlanışı
Fıstıkları ezme kıvamına gelinceye kadar mutfak robotundan geçirin.
Kuru üzüm ve mısır ununu da ekleyerek tüm malzemeleri mutfak robotunda bir kez daha çekin. Ve yeminiz kanatlı dostlarla paylaşıma hazır. Soğuk havalarda, bir kaç delik açtığınız buzdolabı poşeti ile ağaç dallarına asabilirsiniz.

Sokaktaki miniklerimizi de lütfen unutmayalım, düşünelim çünkü onların bizlere ihtiyacı var. Hele de bu soğuk havalarda, aç, susuz gezinmek ne kadar zor olmalı. Ben bu tarifleri denedim ve tabi ki güzel sonuçlarda aldım. Belki sizlerde denersiniz diye paylaşmak istedim. Herkese iyi günler dilerim ♥️

5 CEVAP

golsahyildirim

Emeğinize sağlık, çok iyi düşünmüşsünüz.💛 Ben de kedileri besliyorum, sürekli mama kaplarını kontrol ediyorum yemişler mi diye, taurinli malt almıştım gelmelerini bekliyorum takviye için, sularına vitamin damlatıyorum. Elimizden geleni yapalım, bu tarifleri de hazırlayacağım kedi-köpek-kuşlar için.😻

Mapple2

Teşekküler :)

BurcuAlexx

Çok teşekkür ederiz, Gizem hanım ❤️elinize sağlık, bu tarif çok işimize yarayacak :) paylaşmanız çok iyi olmuş. En kısa zamanda deneyeceğim.

ahsenyildiz

çok teşekkürler birazdan deneyeceğim

Gizemindostu

Rica ederim ❤️ sokaktaki canlarımız için ben denedim, tabi severek de yediler :) hem sağlıklı, hem de kolay oluyor bu tarifler. Denemenizi tavsiye ederim, afiyet olsun