Benden Kedime Korona Bulaşırmı

Akin4886

Bir ay önce bir korona serüvenimiz oldu kedimde hiç bir belirti yok onda korona olsa bir ay içerisinde etki edermiydi

4 CEVAP

suledoruk

İnsandan kediye covid 19 virüsü geçmesi imkansız bir durum. Hayvanlardaki korona ve insanlardaki korona birbirlerinden farklı şeyler biri alfa biri beta gibi düşünün. Sizden kedinize hastalık geçmez ama taşıyıcı olur eğer siz koronaysanız ve kedinizi severseniz tüylerinden virüs kedinizi elleyen başka birine bulaşır kediniz covid19 olmaz.

mihriii

bulaşmaz bildiğim kadarıyla şu ana kadar dünya genelinde sadece 2 tane kediye sahibinden bulaşmış yani en son araştırmamda böyleydi sonrasında arttıysa bu rakam bilmşyorum

idunn

Kedilerde korona olursa etkileri oluyor diye biliyorum ama emin değilim.

emreovec

Geçeceğini sanmam ama geçebilir de. Neticede virüs bir canlı ve mutasyona uğrayabilir. Ama daha bu güne kadar insandan hayvana geçiş çok az okuduğum kadarıyla.