Kedim Çok Uyumaya Başladı Oyunda Oynamak İstemiyor....

Oqrenerde06

Arkadaşlar 8aylık scotish fold dişi kedim yeni yeni kızgınlığa girmeye başladı kucuklukten beri allerjık bünyesi var ve şu sıra aşırı hapşırmaya başladı.... Nd Kullanıyoruz bebeklıgınden beri .Önceden Arada Felicia Hipoallerjık Mama Veriyorduk bu şikayetlerı yaşamıyorduk şimdi tek N&D veriyoruz ondan mı kaynaklı kış ayından mı anlamadık 1 hafta önce de boğazları tonsillit olmuştu 3 gün antibiyotık yaptırdık... 2 Gündür de aşırı uyuma hali var Kızgınlık beliritlerinden dolayı olabilir mi sizin fikriniz nedir...

7 CEVAP

elifemekci

Olabilir tabii ki en kısa zamanda kısırlaştırırsanız normale döner diye düşünüyorum

Oqrenerde06

AŞIRI DURGUNLAŞTI

Oqrenerde06

kısırlaşan kediler daha durgunlaşır diye biliyorum ama

betul18

kış geldiği için olabilir benimki de çok daha fazla uyumaya başlamıştı 8 aylıkken

Milovat

Çiftlestirmeyecekseniz tabii ki kısırlaştırmalısınız. Hormon seviyesi azaldığı için hareketliliği bir miktar azabiliyor ancak bazı kedilerde böyle olmadığı da söyleniyor. Kızan kediler için büyük bir stres kaynağı ve hayvan ağızlar o ciflesme dürtülerini baskilayamadiklari icin sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca kısırlaştırma kedinizin ömrünü de uzatır. Yine de illa kısırlaştırın gibi bir şey söylemek benim haddime değil :') şunu da söyleyeyim ki sürekli çiftleştirmek de zararlı. Ciflesti hamile kaldı diyelim doğum yaptıktan bir süre sonra tekrar kizana girme olasiligi da oldukça yüksek

Baharsaglar

Vitamin takviyesi iyi gelebilir. Benim kızımda bir dönem çok durgundu, sürekli uyuma halindeydi. Vitamin bu konuda baya etkili oldu :)

Oqrenerde06

Çok teşekkur ederım tavsiyeleriniz