Sokakta Kayıp Olduğunu Düşündüğümüz Bi Köpek İçin Ne Yapmalı

betul18

sokakta birkaç gün önce tasmalı bi köpek görmüştük müstakil evler olduğu için etrafta kayıp değildir diye düşündük ama bugün gördüğümüz yerden biraz daha uzak bi yerde yine gördük evine gitmemiş ve biraz şaşkın duruyo sahibi aramak için nereleri kullanıyo olabilir sahibine nasıl ulaşabiliriz cins bi köpek olduğu için biri alıp gidebilir diye korkuyorum

5 CEVAP

golsahyildirim

Mikroçip olabilir belki, veteriner muayenesinde kontrol edilebilir, ama kullanımı yaygın mı bilmiyorum. Bunun dışında sosyal medyaya köpeğin fotoğraflarını yükleyip bulunduğu yeri yazmanız etkili olabilir. Aynı şekilde buraya da bulunduğu yeri başlığa yazıp fotoğraf yüklerseniz belki sahibi görür 🙏🏻

golsahyildirim

Keşke tasmasında numara yazılı olsaydı 😞

melist35

köpeğe geçici yuva olup fotoğrafını bulduğunuz bölgenin duvarlarına yapıştırabilirsiniz bulundu bizle iletişime geçin diye.köpekler çok uzaklaşmaz genelde evlerinin çevresinden. hangi sosyal medyada hangi sayfada bulacak sahibi onu.

golsahyildirim

Twitter ve Instagram bu konuda çok işe yarıyor.

betul18

sabah bakkalda köpeğe yemek verirlerken birisi bu benim köpeğim diye götürmüş annem öyle dedi ama geri gelmiş ilçenin instagram sayfalarına yazıcam bir de veterinerleri arıyım köpeğini arayan var mı diye ama ne evini bulamicak gibi gözüküyo ne de kendi gelmiş gibi çok şaşkın bi tipi var